pátek, 15. srpen 2014

Česká filharmonie se chystá na BBC Proms - s kompletním Dvořákem a s Bělohlávkem

Napsal(a) 

Jiří Bělohlávek na BBC Proms, foto Loftus Jiří Bělohlávek na BBC Promsfoto: Loftus

Česká filharmonie odjíždí v srpnu a září na čtyři evropské zájezdy. Vystoupí na dvanácti koncertech v Rakousku, Velké Británii, Německu, Švýcarsku, Itálii a na Slovensku. Čeští filharmonikové budou propagovat novou dvořákovskou nahrávku. V Londýně na BBC Proms se představí spolu s violoncellistkou  Alisou Weilerstein a vůbec poprvé s Jiřím Bělohlávkem. Rok české hudby a výročí Antonína Dvořáka připomenou spolu s mezzosopranistkou Bernardou Fink. V Itálii a na Slovensku zahájí orchestr spolupráci s klavíristou Behzodem Abduraimovem, hvězdou zahajovacího koncertu 119. abonentní sezóny České filharmonie.

Česká filharmonie v čele s šéfdirigentem Jiřím Bělohlávkem se po prázdninách představí na předních zahraničních hudebních festivalech. V srpnu navštíví rakouský Grafenegg, dále skotský Edinburgh International Festival, londýnský BBC Proms, německý Rheingau Musik Festival ve Wiesbadenu a Septembre Musical ve švýcarském Montreaux. V září vystoupí ve čtyřech severoitalských městech (Merano, Milán, Turín, Verona) a evropské turné zakončí na Bratislavských hudobných slavnostech a Brucknerhausu v Linci.

„Netrpělivě očekáváme přijetí na BBC Proms. Nejen, že se tu téměř domácí Jiří Bělohlávek poprvé představí s českými filharmoniky, ale také zde spolu budou propagovat dvořákovský komplet. Před deseti lety tu Česká filharmonie pod vedením Sira Charlese Mackerrase provedla skladby Antonína Dvořáka tak, že o tom s nadšením psaly Daily Telegraph, Times, Guardian i Financial Times. Věříme, že úspěšní budeme i letos“, uvádí Robert Hanč, generální manažer České filharmonie.

Česká filharmonie bude propagovat dvořákovský komplet celkem na dvanácti koncertech. Na BBC Proms doprovodí Alisu Weilerstein. V rámci oslav Roku české hudby 2014 uvede i další skladby českých autorů; Bedřicha Smetany, Leoše Janáčka, Bohuslava Martinů či Luboše Fišera. Dvořákovy Biblické písně přednese v Rakousku a Edinburghu mezzosopranistka Bernarda Fink. V Itálii a na Slovensku provede Čajkovského a Prokofjevův klavírní koncert mladý Behzod Abduraimov, který bude hvězdou zahajovacích koncertů 119. abonentní sezóny České filharmonie.

PR

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.