pátek, 29. leden 2016

Brněnská soudobá tvorba a písně Kaprálové zazní na koncertě sboru Gaudeamus

Napsal(a) 

Gaudeamus Brno Gaudeamus Brno

Koncert sborových skladeb brněnských autorů pořádaný pěveckým sborem Gaudeamus Brno představí generační průřez skladatelů žijících a působících v Brně.

Na koncertě 3. února v brněnském Uměleckoprůmyslovém muzeu zazní například hudba jednoho z nejvýznamnějších a nejplodnějších brněnských skladatelů 2. poloviny 20. století Františka Emmerta (Cantate Domino) nebo mladých skladatelů Jiřího Najvara a Jana Valuška. Program doplní písňové cykly Vítězslavy Kaprálové Navždy na slova Jana Čarka a Sbohem a šáteček v provedení sopranistky Jany Tajovské Krajčovičové a klavíristky Kristýny Znamenáčkové.

Pěvecký sbor GAUDEAMUS Brno je smíšený pěvecký sbor, který působí na české sborové scéně od roku 1996, každoročně pořádá a účastní se koncertů a sborových festivalů jak doma, tak v zahraničí. Jeho koncertní repertoár zahrnuje skladby českých a světových skladatelů od renesance až po současnou tvorbu. Sbor se podílel mj. na nahrávce operety Jabuka Johanna Strausse ml. (2005), na světové premiéře kantáty Ilena Vítězslavy Kaprálové (2007) a účinkoval v divadelní hře Václava Havla Prase provedené v režii Vladimíra Morávka v rámci festivalu Divadelní svět Brno 2010. Členy sboru jsou převážně studenti a absolventi brněnských vysokých škol.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.