pondělí, 3. březen 2014

Bonifantes se rozloučili s Kanadou a putují po severovýchodě USA

Napsal(a) 

Chlapecký sbor Bonifantes má za sebou prvních sedm dní svého téměř pětitýdenního koncertního turné po USA a Kanadě, na kterém jej čeká více než 30 koncertů a 7000 ujetých kilometrů. Po týdnu cestování po Kanadě se sbor přesunul do zasněženého Maine. Turné Bonifanti zahájili v kanadském Torontu a Londonu, kde je hostil výtečný chlapecký sbor Amabile. Třetí den turné se pardubičtí zpěváci vydali k zamrzlým Niagarským vodopádům. Druhou polovinu kanadské části turné sbor strávil v Montréalu a poté Bonifantes oplatili loňskou návštěvu Chlapeckému sbor Les petits chanteurs de Laval. Poslední zastávkou v Kanadě byl koncert v nedávno katastrofou téměř zničeném městečku Lac Megantic.

Od pondělka koncertují čeští zpěváci ve Spojených státech. Za dva dny mají za sebou již čtyři koncerty. V Maine hostí pardubický chlapecký sbor Univerzita ve Farmingtonu ve spolupráci s Art Institute.

Druhý koncertní týden završí Bonifantes sérií koncertů v Bostonu, West Roxbury a West Hartfordu, posledním koncertem zde bude provedení Vivaldiho Gloria ve spolupráci s bostonským mládežnickým orchestrem. Než se sbor vypraví na středozápad USA, bude účinkovat na koncertech ve čtyřech velkoměstech východního pobřeží – v New Yorku, Washingtonu, Philadelphii a Baltimore. Bonifantes prozatím stále provázejí silné mrazy, o to srdečněji ale byli ve všech 10 navštívených městech vítáni a na koncertech slaví veliký úspěch.

PR

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.