čtvrtek, 24. říjen 2019

Bigbandová elektronika. Cotatcha Orchestra představí nový projekt v Brně a Ostravě

Napsal(a) 

, foto Cotatcha Orchestra foto: Cotatcha Orchestra
Šestnáctičlenné těleso Cotatcha Orchestra se vydává do zcela neprobádaných vod, alespoň pokud jde o big bandovou tradici. Sílu a plnost zvuku orchestrálního souboru totiž propojí s prvky ambientní elektroniky a takto se představí 5. listopadu v ostravském Landek parku a 6. listopadu v brněnském Divadle na Orlí.   

Program, na jehož začátku stál magisterský projekt kapelníka Jiřího Kotači, dozrál postupem času do své nynější podoby, v níž se autoři hudby zaměřili na využití široké palety nástrojových možností a improvizačních dovedností jednotlivých hráčů. Na koncertu zazní zejména skladby z pera pianisty orchestru Martina Konvičky, které doplní kompozice Jiřího Levíčka a Jiřího Kotači. 

Cotatcha Orchestra spojuje jazzmany z nejmladší české, slovenské a rakouské generace a pravidelně spolupracuje i se zahraničními umělci. Koncerty tohoto big bandu jsou pravidelně nahrávány Českým rozhlasem.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.