pátek, 24. duben 2009

BENEFIČNÍ KONCERT PRO SLUNEČNÍ ŠKOLU

Napsal(a) 

Zdeněk Bína / Yellow Sisters / Lamborghini String Quartet / Kakofon

12. května 2009 od 19:30

Betlémská kaple na Betlémském náměstí, Praha 1

Lístky v prodeji na: www.ticketstream.cz

Občanské sdružení Surya postavilo v Kargyaku (indická část Himálaje) ekologickou Sluneční školu pro tamější děti. Čeští studenti vymysleli a nakonec úspěšně dokončili tento naprosto ojedinělý projekt a to bez zásadních finančních zdrojů. Vše se zrodilo z nadšení a stavba stojí pouze za pomoci dobrovolníků a darů od drobných dárců. Jak pomoci dětem v Himálaji, aby dostaly základní vzdělání a nemusely odcházet od svých rodin? Jak vzdát respekt úsilí dobrovolníkům i všem, kteří na školu přispěli a především umožnit pravidelnou celoroční výuku? Zakupte si vstupenky na benefiční koncert nebo i jednu z fotografií, které se budou v rámci večera dražit.

Projekt Surya podporují a v rámci benefičního večera vystoupí kytarový virtuóz Zdeněk Bína, který říká: “Podpořit takhle upřímnou a ušlechtilou myšlenku, je pro mě velká radost a zároveň velká čest.” Návštěvníky svými hlasy okouzlí Yellow Sisters, které na koncert srdečně zvou a lákají slovy: “Mezi člověkem a horou je místo, kde se zastavil čas. Přijďte podpořit benefiční koncert pro Sluneční školu v Himálaji. Bude v Betlémské kapli, kde vlna blaženosti naplní vaše duše.“ Celou kapli rozproudí energický a živelný Lamborghini String Quartet, který jste nedávno mohli vidět a slyšet v rámci udílení hudební ceny Anděl. Vladan Malinjak (housle) i jeho kolegové o organizátorovi akce a projektu samotném tvrdí: “S Honzou Tilingerem nás pojí léta přátelství. Projektů, do kterých vkládá svou energii a naději, se vždy rádi zúčastníme. Jsme přesvědčeni, že by lidé na celém světě měli mít přístup ke vzdělání. Kargyak je tak daleko, tak nepřístupný a tak neznámý. To, že i odsud ze srdce Evropy můžeme pro tamější lidi něco udělat, je pro nás velice příjemné.” Večer otevře 20-ti členný komorní smíšený pěvecký sbor Kakofon, jehož 20 členů přesně ví, proč se akce zúčastnit: "Večer v Betlémské kapli je druhým benefičním koncertem pro projekt Sluneční školy, kterého se Kakofon účastní. V minulosti jsme svou drobnou částí přispěli na stavbu školy a s velkou radostí jsme proto přivítali zprávu, že se tuto fázi projektu podařilo lidem ze sdružení Surya úspěšně uzavřít. Stavba školy je ale jenom počátek uskutečňování jejího smyslu, kterým je vzdělávání malých vesničanů. Těší nás, že se na naplňování tohoto dlouhodobého, ale krásného cíle můžeme znovu podílet. Jsme přesvědčeni, že se jedná o projekt, který stojí za to podpořit."

Tým sdružení Surya a děti v Kargyaku všem, kteří na koncert přijdou nebo si i při aukci zakoupí velkoformátovou fotografii, děkují! Výtěžek z akce bude v celé své výši věnován na zajištění celoroční výuky.

Záštitu nad benefičním koncertem převzal:

rektor ČVUT prof. Ing. Václav Havlíček, CSc.

primátor hlavního města Prahy Pavel Bém

Více informací o projektu, benefičním koncertu a aktuální zprávy včetně fotografií z Kargyaku najdete na stránkách www.surya.cz

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.