úterý, 26. květen 2020

Benefice České televize přinesly neziskovým organizacím a nemocnicím přes 19 milionů korun

Napsal(a) 

Simona Šaturová a Tomáš Netopil na benefičním koncertě Pomáháme s Pražským jarem a Českou filharmonií, foto Petra Hajská Simona Šaturová a Tomáš Netopil na benefičním koncertě Pomáháme s Pražským jarem a Českou filharmoniífoto: Petra Hajská

Během uplynulých týdnů připravila Česká televize celkem dvanáct benefičních pořadů pro osm neziskových organizací a čtyři fakultní nemocnice. Pro organizace, které stály v době nouzového stavu v první linii, se podařilo vybrat více než 19 milionů korun.

Ve veřejné sbírce Pomáháme s Českou filharmonií spojené se třemi přímými přenosy koncertů na ČT art se dohromady vybralo přes 8,7 milionu korun, výtěžek z prvního koncertu putoval do nemocnic, které pomáhaly obětem zasaženým virem COVID-19, další dva koncerty pak 1,4 milionem korun přispěly organizacím Život 90 a Člověk v tísni. Všechny tři koncerty jste mohli sledovat v přímém přenosu také na naší facebookové stránce a na zmíněné organizace lze nadále volně přispívat.

Česká televize odvysílala také pět speciálních benefičních dílů kvízové soutěže Kde domov můj? na podporu organizací Elpida, Charita ČR, Linka první psychické pomoci, Fórum dárců a Nadace rozvoje občanské společnosti s celkovým výtěžkem 894 503 Kč. Organizaci Elpida a Lékařům bez hranic byl věnován také koncert sólistů opery Národního divadla a záznam představení Dekkadancers, které divákům rovněž zprostředkoval program ČT art. Česká televize také bezplatně odvysílala téměř 300 spotů upozorňujících na plošné krizové a informační linky a další aktuální služby neziskových organizací.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.