pátek, 20. duben 2018

Absolutními vítězi Concertina Praga se stali bratři z Rakouska

Napsal(a) 

Bence a Márton Bubregovi, foto Attila Bubreg Bence a Márton Bubregovifoto: Attila Bubreg

Absolutními vítězi 52. ročníku rozhlasové soutěže Concertino Praga, kterou organizuje Český rozhlas, se stali bratři Bence a Márton Bubregovi z Rakouska. Mladí talentovaní muzikanti mají za sebou debut v newyorské Carnegie Hall či vídeňském Wiener Konzerthaus. Českému publiku se poprvé představí ve Slovanském domě.

Na koncertě, který se uskuteční ve čtvrtek 7. června ve Slovanském domě, se vedle bratří Bubregů představí také vítězové kategorie trio – Trio Illimitato z Německa. Mezi dalšími účinkujícími budou dále nositelé druhých cen - Trio Bacewicz z Polska, Codam String Quartet z Bulharska a Woodwind Instruments Quintet z Ruska. Českou republiku zastupuje Duo Martinka – Gráf, které obsadilo 2. místo v kategorii Duo. „Poslouchat mladé interprety je neuvěřitelný zážitek. Obdivuji jejich svěží, soustředěný výkon. Je znát, že do něj dávají celé své srdce“, uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Mladí hudebníci následně v rámci Jihočeského festivalu Concertino Praga vyrazí na turné po jižních Čechách. „Všichni účastníci letošního ročníku mezinárodní rozhlasové soutěže Concertino Praga prokázali svůj hudební talent a nástrojovou zručnost, která je v jejich věku obdivuhodná. Absolutní vítěze Duo Bubreg považuji za špičkové interprety,“ dodal porotce letošního ročníku Jaroslav Kubita. Pro posluchače stanice Český rozhlas Vltava bude připraven přímý přenos z vystoupení ve Slovanském domě a v Jindřichově Hradci, ostatní koncertní vystoupení odvysílá stanice se záznamu. Speciální doprovodnou akcí Jihočeského festivalu bude vypravení hudebního parního vlaku Concertino Praga, kde vítězové soutěže rozezní své nástroje nejen ve vlaku, ale i na vlakových zastávkách. Speciálně vypravený vlak vyrazí z Jindřichova Hradce v neděli 10. června.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.