pátek, 6. září 2019

150. výročí narození Mahátmy Gándhího oslaví čtveřice koncertů

Napsal(a) 

Debashish Chaudhuri, foto archiv umělce Debashish Chaudhurifoto: archiv umělce

Výročí 150 let narození jednoho z největších politických a duchovních vůdců Indie, Mahátmy Gándhího, uctí koncerty v Kroměříži, Zlíně, Praze a Karlových Varech. Pod taktovkou indického dirigenta Debashishe Chaudhuriho zazní díla inspirovaná indickou kulturou i kompozice, které svou vnitřní ideou vyjadřují sílu ducha jedince usilujícího o poznání nejvyšší pravdy. Diváci se mohou těšit i na bohatý doprovodný program – výstavu knih, promítání fotografií a citátů M. Gándhího, a velký model jeho památeční poštovní známky vydané Českou poštou.

Za doprovodu Filharmonie Bohuslava Martinů se v pozici sólistů představí sopranistka Michaela Popik Kušteková (Kroměříž, Zlín, Praha) a pianistka Jana Chaudhuri (Zlín). V Karlových Varech pak britský sitárista Jonathan Mayer po boku Karlovarského symfonického orchestru uvede světovou premiéru Koncertu pro sitár a orchestr č. 2.

Filharmonie Bohuslava Martinů odehraje celkem tři koncerty: ve čtvrtek 12. září v kroměřížském Arcibiskupském zámku, v pátek 20. září pak ve zlínském Kongresovém centru. Pražský koncert se koná přímo v den výročí narození Mahátmy 2. října v kostele sv. Šimona a Judy. Karlovarský symfonický orchestr se představí v Grandhotelu Ambassador v Karlových Varech ve čtvrtek 31. října. Na programu je maska Indická koruna Edwarda Elgara, písně inspirované básněmi R. Thákura Gítáňdžali amerického skladatele J. A. Carpentera a Symfonie č. 3 Es dur „Eroica“ L. van Beethovena.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.