středa, 10. květen 2017

Renée Fleming a Elina Garanča se do sebe zamilují v Růžovém kavalírovi z MET

Napsal(a) 

Elina Garanča a Renée Fleming, foto MET Elina Garanča a Renée Flemingfoto: MET
V sobotu 13. května bude jako poslední představení z přenosové sezóny 2016-17 přenášen Straussův Růžový kavalír. V titulních rolích se objeví lákavá dvojice dam Elina Garanča a Renée Fleming.

Přestože ještě loni mnozí předpovídali osmapadesátileté Renée Fleming brzký konec kariéry, ukázalo se, že šlo o ničím nepodložený šum. Sopranistka se k ukončení kariéry nechystá: jak uvedla pro magazín Vanity Fair, je naopak rozhodnuta soustředit se v následujících letech na koncerty a recitály v rámci turné po celém světě. Přesto je Straussův opus možná jednou z posledních příležitostí, jak ji vidět na pódiu v charakterní operní roli. Jak se sama domnívá, pro většinu svých typických partů je příliš zralého věku. „Snad právě kromě Maršálky v Růžovém Kavalírovi,“ uvádí Fleming.

Režisér nové inscenace Robert Carsen se rozhodl vsadit na komické aspekty příběhu, děj přenesl v čase o několik dekád vpřed, konkrétně do období před vypuknutím první světové války, a časového posunu využil ke zdůraznění nastupující dekadence. Výjevy ze života do sebe zahleděné vídeňské aristokracie vizuálně umocňuje scéna laděná převážně do odstínů červeného sametu a využívající lokací budoárů, komnat i nevěstinců.  Vedle zmíněných zpěvaček se v Růžovém kavalírovi představí Günther Groissböck coby baron Ochs, Erin Morley jako mladičká Sofie, v Metropolitní opeře debutující Marcus Brück jako bohatý měšťan a Sofiin otec Faninal, či Matthew Polenzani v komické vedlejší roli italského pěvce. Orchestr řídí německý dirigent Sebastian Weigle.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.