středa, 2. září 2015

Pavel Černoch připravuje galakoncert pro brněnské publikum

Napsal(a) 

Do Janáčkovy opery se vrací jeden z nejvyhledávanějších umělců své generace, přední český tenorista Pavel Černoch. Se svým recitálem se brněnskému publiku představí 12. prosince 2015 v 19 hod. v Janáčkově divadle.

Brněnský rodák Pavel Černoch absolvoval svůj jevištní debut v roce 1998 v Mozartově Kouzelné flétně na scéně brněnské Janáčkovy opery. Do brněnské opery se vrací jako hlavní protagonista galakoncertu, na kterém zazní árie a dueta z děl Giuseppe Verdiho, Giacoma Pucciniho, George Bizeta, Antonína Dvořáka, Bedřicha Smetany a dalších. Hostem večera bude mezzosopranistka Václava Krejčí Housková, nová sólistka Janáčkovy opery. Orchestr Janáčkovy opery se představí pod vedením dirigenta Jaroslava Kyzlinka.

V sezóně 2013/2014 spolupracoval s dirigenty jako jsou Daniel Barenboim nebo Sir Simon Rattle v operách Carská nevěsta a Káťa Kabanová, které byly uvedeny v novém nastudování v Berlínské Státní opeře a Milánské La Scale. V sezonách 2015-2017 se představí mimo jiné v hlavní roli Verdiho opery Don Carlos ve Státní opeře v Hamburku, Pařížské národní opeře v alternaci s Jonasem Kaufmanem a v Mnichovské státní opeře. V Královské opeře v Londýně se představí v Janáčkově Káti Kabanové.

Komentáře

Harmonie vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČRNadace Český hudební fondNadace Leoše JanáčkaNadace Bohuslava Martinů

 

Naši partneři

Muzikus - magazín nejen pro muzikantyAlterecho - platforma pro současnou hudební kulturu

Chcete inzerovat? Máte dotaz?

+420 266 311 701

Novinky emailem

csenfrdeitptes

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.