středa, 24. červen 2015

Orchestr Státní opery se připravuje na letní hostování v Rakousku, pod vedením Michaela Güttlera uvede Tosku

Napsal(a) 

Michael Güttler Michael Güttler
Ještě před letním hostováním Orchestru Stání opery na rakouském operním festivalu v St. Margarethen u Neziderského jezera pod taktovkou Michaela Güttlera se tento dirigent poprvé představí v Praze ve čtvrtek 25. června 2015.

Drážďanský rodák, hlavní dirigent Finské národní opery a pravidelný host Vídeňské státní opery Michael Güttler bude ve čtvrtek řídit Orchestr Státní opery na představení inscenace Pucciniho Tosky. V titulní roli diváci uvidí Jolanu Fogašovou, Cavaradosim bude Miroslav Dvorský a Scarpiem Jakub Kettner. Představení završuje intenzivní začátek zkouškového období s Orchestrem Státní opery před premiérou Tosky v St. Margarethen 8. července 2015.

Orchestr Státní opery byl pro hostování na osmnácti představeních vyhledávaného letního festivalu v St. Margarethen vybrán poprvé. Letošní inscenací je právě Tosca a to v režii oscarového Roberta Dornhelma a na scéně Amry Bergman. Od 8. července do 15. srpna 2015 se v hlavních rolích představí Alexia Voulgaridou, Katrin Adel, Oksana Kramareva, Andrea Carè, Marcelo Puente, Jusif Ejvazov, Marco Vratogna nebo Davide Damiani. Více o festivalu na www.arenaria.at.

 

Michael Güttler

Drážďanský rodák se zařadil do přední řady mladých dirigentů, když v roce 2003 zastoupil Valerije Gergieva při provedení Prstenu Nibelungova v Mariinském divadle. Vystudoval hru na housle, trubku, klavír a dirigování na Hochschule für Musik Carl Maria von Weber, a rovněž se účastnil mnoha mistrovských kurzů (např. L. Bernstein, S. Celibidache, V. Gergiev). V letech 1998-2002 působil jako nejmladší šéfdirigent v Rakousku v Stadttheater Klagenfurt. Od rou 2002 je stálým hostujícím dirigentem v Mariinském divadle, v sezoně 2003/04 zahájil spolupráci s Annou Netrebko (Don Giovanni, La traviata, Lucia di Lammermoor). Spolupracuje s prvotřídními orchestry, sbory a sólisty v tradici historicky poučené interpretace (Concerto Köln, Cappella Coloniensis), a rovněž se symfonickými orchestry, např. Izraelská filharmonie (2008), Orchestre de Paris (2008), s operními domy Deutsche Oper am Rhein Düsseldorf (2009), Hamburgische Staatsoper (2009), Concerto Köln (2010), Théatre des Champs-Elysées (2010), Teatro Real Madrid (2010), Wiener Staatsoper (2010), Oper Frankfurt (2011), Arena di Verona (2012). Od srpna 2013 je hlavním dirigentem Finské národní opery v Helsinkách.

Komentáře

Harmonie vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČRNadace Český hudební fondNadace Leoše JanáčkaNadace Bohuslava Martinů

 

Naši partneři

Muzikus - magazín nejen pro muzikantyAlterecho - platforma pro současnou hudební kulturu

Chcete inzerovat? Máte dotaz?

+420 266 311 701

Novinky emailem

csenfrdeitptes

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.