středa, 5. srpen 2015

ČT art uvede přímý přenos Figarovy svatby ze Salcburku s Adamem Plachetkou a Martinou Jankovou

Napsal(a) 

Adam Plachetka ve Figarově svatbě, Glyndebourne Adam Plachetka ve Figarově svatbě, Glyndebourne

Zpožděný přímý přenos unikátního zpracování Mozartovy Figarovy svatby nabídne v neděli 9. srpna ČT art. Diváci budou mít možnost zažít inscenaci doprovázenou Vídeňskou filharmonií v ojedinělém obsazení. Obou hlavních rolí se totiž ujali čeští pěvci, basbarytonista Adam Plachetka a sopranistka Martina Janková.

Toto nastudování je čerstvou novinkou, svoji premiéru si v Salzburku odbylo teprve koncem července. Zpracování Figarovy svatby se ujal německý režisér Sven-Erich Bechtolf a spolu s britským výtvarníkem Alexem Ealesem vytvořili scénu, která má podobu domečku pro panenky, divák tak může sledovat dění na několika úrovních zároveň.

Salzburský festival, v jehož rámci je inscenace uvedena, je jedním z nejprestižnějších operních festivalů na světě. V rodišti Wolfganga Amadea Mozarta se odehrává již od roku 1920. O to unikátnějším jevem je obsazení českých hlasů v obou hlavních rolích.

Přenos ze Salzburského festivalu, který nabídne také špičkový doprovod Vídeňské filharmonie, budou mít diváci možnost zhlédnout tuto neděli od 20:20 na ČT art.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.