úterý, 4. říjen 2016

Soutěž o vstupenky na Modrovousův hrad a Očekávání

Napsal(a) 

Modrovousův hrad / Očekávání, foto ND Brno Modrovousův hrad / Očekávánífoto: ND Brno

Co skrývá Modrovous za sedmi tajemnými dveřmi? Kam až vede lidská zvědavost? Napětí, svár touhy vědět a strachu z poznání, nejistota do posledního okamžiku. To vše podepřeno režií Davida Radoka (rozhovor o inscenaci zde) a hudebním nastudováním Marka Ivanoviće. Modrovousův hrad z roku 1911, dokonale zrcadlící freudovskou atmosféru své doby, je unikátem nejen v Bartókově tvorbě. Partnerem mu bude jednoaktová opera dalšího z hudebních velikánů 20. století.  Schönberg o svém díle řekl: „V Očekávání je cílem pomalu zobrazit vše, co se stane během jediné sekundy maximálního duševního vzrušení.“ 

Premiéru přinese letošní ročník festivalu Janáček Brno, tři z vás mohou získat po dvou vstupenkách na reprízu 23. 10. Odpovědi na soutěžní otázku zasílejte do 18. 10. na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

OTÁZKA: Kdo vytvořil libreto ke Schönbergovu Očekávání?

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.