pondělí, 2. březen 2015

Soutěž o nahrávku Glagolské mše a Věčného evangelia

Napsal(a) 

„Nevím, proč by nějaká část Janáčkovy autentické hudební výpovědi měla zůstat posluchačům utajena. A proto jsem rád, že jsem se mohl spolupodílet na očištění a oživení tohoto hudebního klenotu hudby 20. století,“ říká dirigent Tomáš Netopil o nové nahrávce Janáčkovy Glagolské mše  a Věčného evangelia. Glagolská mše  je dílo všeobecně známé, nikoli však v původní autorově verzi označované „září 1927“, v níž zaznělo při brněnské premiéře a která je poprvé zachycena na nahrávce, kterou v koprodukci s Českým rozhlasem nyní vydává Supraphon. Věčné evangelium - další Janáčkovo dílo, které na novém albu je, patří naopak ve světě téměř k neznámým.

Desku můžete získat, zašlete-li správnou odpověď na soutěžní otázku do 11. 3. na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

OTÁZKA: Ve kterém hudebním městě se narodil Tomáš Netopil?

Komentáře

csenfrdeitptes

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.