čtvrtek, 9. leden 2020

Průlet dějinami v Časopletu Lukáše Sommera

Napsal(a) 

Časoplet, foto Adam Bláha Časopletfoto: Adam Bláha

14. ročník festivalu hudebního divadla Opera představí od 4. ledna do 2. března 2020 v Praze celkem sedmnáct inscenací v podání operních souborů z celé České republiky i ze Slovenska. Představení stálých operních domů doplní produkce vzniklé nezávisle na tradiční operní síti divadel. Většina představení se odehraje na scénách Národního divadla, festival ale expanduje i do dalších divadelních i nedivadelních prostor. Letošní ročník nabídne operní díla od Mozarta až po současnost, včetně nových autorských děl v podání alternativních souborů (Ensemble Opera Diversa, Hausopera či Opera studio Praha).

8. února bude v prostoru Pražská křižovatka uvedena opera Lukáše Sommera Časoplet, provázející dějinami českých zemí od dob bájí a pověstí přes slavnou vládu Karla IV. až po zrod republiky v čele s T. G. Masarykem. Tři z vás mohou získat po dvou vstupenkách na toto představení. Pro šanci ve slosování stačí poslat správnou odpověď na soutěžní otázku do 16. ledna na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

OTÁZKA: K jaké příležitosti byla opera Časoplet složena?

Komentáře

csenfrdeitptes

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.