pátek, 1. listopad 2019

Leoš Janáček podle Jana Bartoše

Napsal(a) 

Janáčkovu hudbu skutečně v sobě nosím téměř celý život. Jeho klavírní skladby jsem hrál již jako teenager. Měl jsem také štěstí, že jsem jeho hudbu mohl studovat se všemi svými pedagogy. Každý z nich na něj měl odlišný názor. Postupně jsem se seznamoval i s jeho operami a orchestrálními díly, četl jsem korespondenci, eseje a fejetony. Trvalo mi docela dlouho, než jsem našel tu správnou rovnováhu mezi živelností a řádem,“ říká Jan Bartoš, který před nedávnem nahrál Janáčkovy klavírní skladby. Čtyři z vás mohou získat toto jeho nové CD, stačí zaslat odpověď na soutěžní otázku do 6. 11. na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Nezapomeňte uvést vaši korespondenční adresu.

OTÁZKA: Klavírní cyklus Po zarostlém chodníčku má svoje místo i ve světě filmu. V soundtracku ke kterému americkému snímku z roku 1988 znějí části z tohoto Janáčkova cyklu?

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.