pátek, 27. září 2002

Prohlášení

Napsal(a) 

Jménem umělecké obce všech českých výkonných umělců - dirigentů, sólových pěvkyň a pěvců, instrumentalistů, komorních i orchestrálních hráčů - chceme svým podpisem vyjádřit svou solidaritu s Hudebněhistorickým oddělením Českého muzea hudby v Praze.

Toto badatelské centrum, významné především svou bohatostí hudebního notového materiálu, které nám po léta poskytovalo vždy nesmírně cenné hudební prameny pro naši uměleckou práci, je z nepochopitelných důvodů od dubna 1996 pro hudební veřejnost uzavřeno.

Normální badatelský provoz je v restituované budově Velkopřevorského paláce na Malé Straně, kde dosud toto oddělení sídlí spolu s oddělením hudebních nástrojů, pro výkonné umělce a hudebníky prakticky znemožněn.

Expozice hudebních nástrojů Českého muzea hudby v Praze, jehož sbírka patří k těm nejvýznamnějším v celé Evropě, nebyla rovněž do dnešní doby otevřena.

Dovolujeme si v této záležitosti apelovat na příslušné výkonné vládní a ministerské orgány a doufáme, že k obnovení a zahájení provozu obou oddělení Českého muzea hudby v plánované nové budově v Praze 1, Karmelitská ulice č. 2, dojde v co možná nejkratším termínu.

LUBOMÍR NOVÁK

RŮŽENA DĚCKÁ

MÍLA SMETÁČKOVÁ

HELMUT FRANKE

JIŘÍ KOTOUČ

ROBERT HUGO

JAROSLAV PŘIKRYL

EVA KRÖSCHLOVÁ

TOMISLAV VOLEK

DAGMAR ZÁRUBOVÁ

ZDEŇKA PIMKOVÁ

MAREK ŠPELINA

JOSEF KŠICA

JARMILA CHALOUPKOVÁ

PAVLA KŠICOVÁ

MILADA JIRGLOVÁ

JOSEF RIEDLBAUCH

JAN BLABLA

VÁCLAV KOHL

VĚRA KOHLOVÁ

BOHUSLAV MATOUŠEKJIŘÍ PETRDLÍK

DANIEL WIESNER

MIROSLAV SEKERA

JAN KASAL

OLDŘICH F. KORTE

MICHAL NOVENKO

EMIL LEICHNER

JIŘÍ PILKA

VÍT ZOUNAR

JIŘÍ TEML

JANA SEMERÁDOVÁ

OTTO NOVÁK

JOSEF HERCL

OLIVER DOHNÁNYI

ZUZANA RŮŽIČKOVÁ

VOJTĚCH VANČURA

Dáváme tímto laskavě všem hudebním umělcům, kteří se budou chtít svým podpisem připojit k tomuto prohlášení, na vědomí, že podpisové archy jsou k dispozici po celé září v Nadaci Bohuslava Martinů, 2. patro, Kinského nám 3, Praha 5.

Prohlášení Prohlášení

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.