středa, 17. leden 2007

Pražské mezipřistání

Napsal(a) 

Pražské mezipřistání - Boni pueri Pražské mezipřistání - Boni pueri
S nadsázkou byl recitál chlapeckého sboru Boni pueri v Rudolfinu (22. 10.) mezipřistáním mezi domovským Hradcem Králové a následujícím velkým turné po Kanadě. Podvečerní recitál, jenž byl 1. abonentním koncertem Sborového cyklu České filharmonie, měl dle očekávání vysokou pěveckou úroveň a byl příznačný snahou po vážnosti a dramaturgické náročnosti. Requiem Gabriela Faurého jsem v podání dětského sboru neslyšel poprvé, v této podobě bylo však dosud nejpovedenější. Skvělý byl malý sopranista i otcovský barytonista Ivan Kusnjer. V druhé polovině koncertu chtěl asi sbormistr Jakub Martinec (celý program dirigoval zpaměti!) ukázat, že i děti mohou zpívat texty o vážných, „nedětských“ tématech. Obsah upravených písní od Faurého, Saint-Sainse a Debussyho však ve skvělé interpretaci chlapců působil občas podivně a nevěrohodně. Když pominu několik intonačně nedokonalých míst, tak měl koncert vysokou mezinárodní úroveň a potvrdil výlučné tuzemské postavení Boni pueri.

Luboš Stehlík

Mým rodným městem jsou Pardubice, kde jsem se učil hrát na housle a violu. Housle a zpěv jsem studoval na Konzervatoři pro mládež s vadami zraku v Praze. V témže městě absolutorium oboru hudební věda na FF UK. Do pracovního procesu vstoupiv ještě před vysokou školou ročním pobytem v Pěveckém sboru AUS. Po skončení muzikologie, kde moji diplomovou práci vedl Petr Eben, nastoupil jsem v roce 1984 do knižní redakce nakladatelství Editio Supraphon. Od roku 1989 jsem působil několik let v Pěveckém sboru Českého rozhlasu. Po jeho vymazání z českého hudebního života  jsem se stal v roce 1994 členem týmu, později šéfredaktorem časopisu Harmonie, který se brzy stal nejlepším tištěným hudebním médiem České republiky. Jsem partnerem manželky nejlepší ze všech, otcem tří dětí a dědečkem (zatím) sedmi vnoučat.

Komentáře

csenfrdeitptes

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.