čtvrtek, 7. listopad 2019

Milník při řekách babylónských: O nové richterovské desce s Romanem Válkem

Napsal(a) 

 , foto Vojtěch Havlík foto: Vojtěch Havlík

Čtvrtý Richterovský projekt Romana Válka vychází na CD. Tento richterovský nadšenec a umělecký vedoucí Czech Ensemble Baroque v rozhovoru vysvětluje, proč má právě Super Flumina Babylonis v Richterově díle tak výlučné postavení. „Jsem nesmírně rád, že se nám ho podařilo prosadit i na evropské turné do Anglie příští rok,“ řekl také. „Akce se potkala s kontratenoristou Andreasem Schollem, se kterým jsme už prováděli a pro rozhlas natočili Händelova Saula.“ V Anglii provedou příští rok Händelovy árie i Richterovo zřejmě nejvýznamnější dílo. O Richterovi, ale i o projektech v jeho rodném Holešově, v Brně i Ostravě jsme mluvili s Romanem Válkem.

Jindřich Bálek

Od roku 2004 pracuje v Českém rozhlase, z toho deset let v Redakci kulturní publicistiky a od roku 2014 v Redakci vážné hudby. Zabývá se hudební dramaturgií, kritikou i publicistikou. Pochází z Teplic, kde vystudoval gymnázium; je absolventem Institutu základů vzdělanosti UK, a oboru filosofie na FF UK v Praze.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.