pondělí, 4. červenec 2011

Dobré zprávy

Napsal(a) 

K České filharmonii se konečně vážou také dobré zprávy. Nastoupil nový ředitel, designovaný šéfdirigent podepsal na konci minulého roku čtyřletý kontrakt a na počátku příští sezony usedne k prvnímu pultu nový koncertní mistr. Co čeká HARMONIE od těchto tří osobností? Od Davida Marečka – ředitele: nový systém řízení, práce a komunikace, vytváření pozitivní atmosféry ve „firmě“, prosazení termínovaných smluv, výkonnější marketing a noblesní diplomacii, obnovení slávy a kreditu Českého spolku pro komorní hudbu, vynalézavou interaktivní webovou prezentaci, celodenní dynamickou pulzaci Rudolfina. Od Jiřího Bělohlávka – šéfdirigenta a hudebního ředitele: pořádek v uměleckých otázkách, tvrdou práci, zajímavé projekty, vysoké umělecké cíle, kreativní dramaturgii, rozšíření palety hostujících dirigentů a sólistů (mělo by se usilovat o hostování např. Antonia Pappana, Marisse Jansonse, Daniela Gattiho, Claudia Abbada, Nikolause Harnoncourta, Gustava Dudamela, Franze Welsera-Mösta), obsazení postu hlavního hostujícího dirigenta světově renomovaným umělcem, důležité je naplnit evropským obsahem sousloví „hudební ředitel“; jak napsala jedna novinářka – je to (možná) poslední šance ČF pro návrat do světové skupiny top ten. Od Jana Špačka – koncertního mistra: skvostná houslová sóla, intenzivní herní projev smyčcových skupin a stejné nasazení jako mají například americké orchestry nebo Berlínští filharmonikové.

Luboš Stehlík

Mým rodným městem jsou Pardubice, kde jsem se učil hrát na housle a violu. Housle a zpěv jsem studoval na Konzervatoři pro mládež s vadami zraku v Praze. V témže městě absolutorium oboru hudební věda na FF UK. Do pracovního procesu vstoupiv ještě před vysokou školou ročním pobytem v Pěveckém sboru AUS. Po skončení muzikologie, kde moji diplomovou práci vedl Petr Eben, nastoupil jsem v roce 1984 do knižní redakce nakladatelství Editio Supraphon. Od roku 1989 jsem působil několik let v Pěveckém sboru Českého rozhlasu. Po jeho vymazání z českého hudebního života  jsem se stal v roce 1994 členem týmu, později šéfredaktorem časopisu Harmonie, který se brzy stal nejlepším tištěným hudebním médiem České republiky. Jsem partnerem manželky nejlepší ze všech, otcem tří dětí a dědečkem (zatím) sedmi vnoučat.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.