středa, 12. listopad 2014

Jsme pořád v pohybu!

Napsal(a) 

ČF na zkoušce ČF na zkoušce

10. listopad

Po obligátním dlouhém přejezdu, tentokrát do Santa Barbary, nás čekal koncert ve zdobném sále Granada Theatre. Vystupujeme v rámci tzv. International Series. Jde o velmi kvalitní koncertní řadu, v níž vedle České filharmonie a Jiřího Bělohlávka vystupují ještě London Philharmonic Orchestra a Vladimir Jurowski, London Symphony Orchestra a Michael Tilson Thomas, Seoul Philharmonic Orchestra a Myung-Whun Chung, Los Angeles Philharmonic a Vasily Petrenko nebo Orchestre de la Suisse Romande a Charles Dutoit. Určitě je to pro nás všechny navzájem velká čest.

Nasadili jsme náš silný kalibr: Janáčkova Tarase Bulbu a Dvořákovu Novosvětskou.  Jako sólista vystoupil úžasný Jean-Yves Thibaudet s Lisztovým klavírním koncertem č. 2. Na závěr nesměla chybět naše milovaná předehra z Prodané nevěsty jako přídavek. Tenhle kousek posluchače vždy na závěr příjemně a pozitivně naladí. Nejraději by asi byli, kdybychom začali celý koncert znovu od začátku. Proč bychom se z toho netěšili, že?

Máme za sebou tři velmi náročné dny s dlouhými přejezdy, zkouškami a koncerty. Jsme pořád v pohybu. (Nepříjemný byl především včerejšek, vedle zkoušky a koncertu orchestr strávil cca 7 hodin v autobuse.)  Ale my se nevzdáváme a potlesk spokojených posluchačů nás vždycky nabije do dalších dní!

Zítra nás čeká přelet na východní pobřeží. Bohužel se nevyhneme rannímu vstávání, hotel opouštíme v 7.30 (a to jsme se z koncertu vrátili až teď, tj. před půlnocí). Letíme z Los Angeles do Washingtonu, pak autobusy do Baltimore. Na hotel dorazíme kolem 22.00. Další náročný den.

Granada Theatre Granada Theatre

Předchozí díl Amerického deníku zde

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.