pátek, 27. leden 2006

Wolfgang Amadeus Mozart: Smyčcové kvintety

Napsal(a) 

Wolfgang Amadeus Mozart: Smyčcové kvintety Wolfgang Amadeus Mozart: Smyčcové kvintety

Amadeus Quartet, Cecil Aronowitz. Produkce: Gernot von Schutzdorff. Text: A, N, F. Nahráno: 1968. Vydáno: 2005. TT: 78:06 + 79:45. 2 CD Deutsche Grammophon 477 5346 (Universal Music).

Dokonalá nahrávka Mozartových smyčcových kvintetů se dvěma violami v podání Amadeus Quartetu a Cecila Aronowitze na dvoudeskovém albu Deutsche Grammophon je skvělou příležitostí obohatit si diskotéku o umělecky vysoce kvalitní přírůstek: Amadeus Quartet byl svou interpretací Mozarta známý již před padesáti lety a reedice nahrávek s dlouholetým spoluhráčem právě těchto smyčcových kvintetů je ideálním doplňkem tři roky starého pětideskového alba tohoto jedinečného kvartetního souboru. Celkem šest čtyřvětých kvintetů má tak výjimečnou souhru, danou letitou spoluprací s violistou Aronowitzem, že na první poslech stěží dvě violy rozeznáme, zvuk se jeví kvartetní. Doslova prodchnutost Mozartovým zvukovým ideálem, prolnutí s výrazovým potenciálem jeho kvartetní tvorby je esencí čtyřicetileté práce souboru, který sice hrál nejrozličnější repertoár, avšak Mozartovo dílo bylo jeho hlavním zázemím a zvukovou etiketou. Nahrávky dodnes slouží jako skvělý vzorec zvukové představy interpretace Mozartových děl.

Vydavatel: Deutsche Grammophon/Universal

Stopáž: 78:06 + 79:45

Body: 4 z 6

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.