pátek, 30. květen 2003

The Call of the Phoenix

Napsal(a) 

booklet booklet
V prvních desetiletích 15. století se hudebníci z kontinentální Evropy dostali do bližšího kontaktu se svými anglickými kolegy především díky stoleté válce a církevním koncilům. Angličané okouzlili kontinent libozvučností skladeb postavených hlavně na terciových a sextových souzvucích a zcela zásadně tak přispěli ke vzniku nového kompozičního stylu nazývaného dnes renesanční. Kompaktní disk britského vokálního kvarteta The Orlando Consort přichází s reprezentativním výběrem z tvorby několika generací anglických skladatelů 15. století, kde se vedle známějších i méně známých jmen (Dunstaple, Frye, Plummer, Benet, Pyamour, Mowere a další) setkáváme rovněž se skladbami anonymními. Antologie představuje kromě několika kusů liturgických především tvorbu duchovní neliturgickou.

Na této nahrávce dosáhl The Orlando Consort v porovnání se staršími nahrávkami zatím nejkompaktnějšího zvuku vokálního kvarteta. Jednotlivé hlasy jsou barevně odlišnější, než tomu je například u The Hilliard Ensemble a celkový zvuk méně éterický. V podání "Orlandů" však zůstává anglická hudba "z masa a kostí".

Vydavatel: Harmonia mundi / Classic

Stopáž: 70:50

Nahráli: The Orlando Consort

Body: 6 z 6 - tip Harmonie

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.