neděle, 15. únor 2004

Tara Fuki: Kapka

Napsal(a) 

booklet booklet
Druhá nahrávka polsko-českého violoncellového dua Tara Fuki mi připomíná "tak trochu jiný svět". Jako by se japonské krajiny malované velmi jemným štětcem transformovaly do středoevropského prostoru a zde se tajuplně přetavily ve vyšegrádské krajino a citosnění. Hodně času z desky máte pocit, jako by obě dívky (ženy) byly skoro éterické bytosti. Z tohoto zdání vás však občas vyvedou docela zemitým projevem. Tato hudba, která nejde vsunout jenom do krabičky crossover, world music nebo new age, není ani tak o slovu, i když velmi poetickém textu polském, českém a francouzském, jako o pocitu, o atmosféře, náladě, o snaze zachytit nezachytitelný okamžik plynutí času. A to obě zpívající violoncellistky dělají po svém naprosto věrohodně. (K realizaci jejich pocitové vize hodně přispěl aranžér Mario Buzzi zajímavými zvukovými barvami.) Podobně jako jejich debutové album Piosenky do snu i Kapka oživuje podzimní a zimní produkci českého gramoprůmyslu.

Vydavatel: Indies Records

EAN: 8595026621428

Nahráli: Tara Fuki: Andrea Konstankjewicz-Nazir - violoncello, vokály, Dorota Barová - violoncello, vokály

Body: 5 z 6

Luboš Stehlík

Narodil se 20. dubna 1957 v Pardubicích. Housle a zpěv studoval na Konzervatoři pro mládež s vadami zraku v Praze. V témže městě absolvoval obor Hudební věda na FF UK. Do pracovního procesu vstoupil ještě před vysokou školou ročním pobytem v Pěveckém sboru AUS. Po skončení hudební vědy, kde jeho diplomovou práci vedl Petr Eben, nastoupil coby redakční benjamínek v roce 1984 v nakladatelství Editio Supraphon – oddělení knih o hudbě,  kde redigoval ledacos, od Encyklopedie jazzu a moderní populární hudby až po Cimrmana v říši hudby. Po roce 1989 působil několik let v Pěveckém sboru Českého rozhlasu. Po jeho  vymazání z českého hudebního života se stal v roce 1994  nejdříve redaktorem a poté šéfredaktorem časopisu Harmonie, který se brzy stal nejlepším tištěným hudebním médiem České republiky. Je partnerem nejlepší manželky ze všech, otcem tří dětí a dědečkem raději nespecifikovaného počtu vnoučat.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.