středa, 5. prosinec 2001

Renée Fleming, Barbara Bonney, Wiener Philharmoniker, London Symphony Orchestra, André Previn: Composer - Conductor - Pianist Diversons - Son

Napsal(a) 

booklet booklet

Portrét André Previna , který jako hold tomuto umělci připravila jedna z nejprestižnějších vydavatelských firem, je přesvědčivý. Recenze na toto CD vlastně nemá smysl v konstatování míry kvality, neboť tu zaručují všichni ti, co se s André Previnem na desce podíleli - orchestry dobré kvality a dvě z nejlepších současných pěvkyň. Nahrávky zastihují všestranného umělce v posledních letech, a to ve všech třech polohách: skladby nejen zkomponoval, ale také je interpretuje. Previn prezentuje kompozice nové (Diversions 1999, The Giraffes 2000) a ve vazbě na interpreta - orchestrální skladba je inspirována Vídeňskými filharmoniky, písně pak uměním zpěvu a výrazovými schopnostmi Barbary Bonney a Renée Fleming . Interpretace je posluchači předkládána v ideální podobě - dirigent řídí své dílo, pěvkyně naplňují to, co samy inspirovaly. Těmito aspekty je toto CD zcela výjimečné a pro ně stojí za to seznámit se s ním. Nahrávky vzniklé k oslavě sedmdesátých narozenin André Previna dýchají vzájemnou vstřícností interpretů a skladatele a dokonale vystihují všestrannou osobnost umělce, jenž se postupem času stal legendou. Je to hodnotný dokument své doby.

Vydavatel: Deutsche Grammophon / Universal Music

Body: 4 z 6

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.