neděle, 9. červen 2002

Pietro Locatelli: L'Arte del Violino - Koncerty č. 1, 2, 10, 11

Napsal(a) 

booklet booklet
Italský houslista Giuliano Carmignola nahrává pro Sony Classical exkluzivně pouze barokní hudbu. Ve svém novém projektu zaměřil svou pozornost na "bibli" italských houslistů 18. století - sbírku Pietra Locatelliho L'Arte del Violino . Tyto skladby jsou hudebně velmi živé, možná nejsou invenčně tak osobité jako u vrcholných děl Antonia Vivaldiho, nicméně jako celek jsou rozhodně zajímavé a i pro dnešek sdělné. Zajímavostí těchto koncertů je, že do běžné třídílné koncertantní formy vsunul Locatelli efektní sólová Capriccia většinou bez doprovodu, vlastně svým způsobem kadence, v kterých houslista ukáže svou virtuozitu. Koncerty každopádně představují vrchol houslové techniky 1. poloviny 18. století. Giuliano Carmignola je zasvěceným interpretem této hudby a všechny technické finesy jsou zahrány pečlivě. Doprovod Benátského barokního orchestru je jako vždy spolehlivý a poučený, nicméně by mu slušelo ještě o stupeň více jižního temperamentu.

Vydavatel: Sony Classical / Sony Music Bonton

Stopáž: 76:37

Nahráli: Giuliano Carmignola - housle, Venice Baroque Orchestra, Andrea Marcon - dirigent

Body: 4 z 6

Luboš Stehlík

Mým rodným městem jsou Pardubice, kde jsem se učil hrát na housle a violu. Housle a zpěv jsem studoval na Konzervatoři pro mládež s vadami zraku v Praze. V témže městě absolutorium oboru hudební věda na FF UK. Do pracovního procesu vstoupiv ještě před vysokou školou ročním pobytem v Pěveckém sboru AUS. Po skončení muzikologie, kde moji diplomovou práci vedl Petr Eben, nastoupil jsem v roce 1984 do knižní redakce nakladatelství Editio Supraphon. Od roku 1989 jsem působil několik let v Pěveckém sboru Českého rozhlasu. Po jeho vymazání z českého hudebního života  jsem se stal v roce 1994 členem týmu, později šéfredaktorem časopisu Harmonie, který se brzy stal nejlepším tištěným hudebním médiem České republiky. Jsem partnerem manželky nejlepší ze všech, otcem tří dětí a dědečkem (zatím) sedmi vnoučat.

Komentáře

Harmonie vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČRNadace Český hudební fondNadace Leoše JanáčkaNadace Bohuslava Martinů

 

Naši partneři

Muzikus - magazín nejen pro muzikantyAlterecho - platforma pro současnou hudební kulturu

Chcete inzerovat? Máte dotaz?

+420 266 311 700

Novinky emailem

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.