neděle, 9. červen 2002

Pietro Locatelli: L'Arte del Violino - Koncerty č. 1, 2, 10, 11

Napsal(a) 

booklet booklet
Italský houslista Giuliano Carmignola nahrává pro Sony Classical exkluzivně pouze barokní hudbu. Ve svém novém projektu zaměřil svou pozornost na "bibli" italských houslistů 18. století - sbírku Pietra Locatelliho L'Arte del Violino . Tyto skladby jsou hudebně velmi živé, možná nejsou invenčně tak osobité jako u vrcholných děl Antonia Vivaldiho, nicméně jako celek jsou rozhodně zajímavé a i pro dnešek sdělné. Zajímavostí těchto koncertů je, že do běžné třídílné koncertantní formy vsunul Locatelli efektní sólová Capriccia většinou bez doprovodu, vlastně svým způsobem kadence, v kterých houslista ukáže svou virtuozitu. Koncerty každopádně představují vrchol houslové techniky 1. poloviny 18. století. Giuliano Carmignola je zasvěceným interpretem této hudby a všechny technické finesy jsou zahrány pečlivě. Doprovod Benátského barokního orchestru je jako vždy spolehlivý a poučený, nicméně by mu slušelo ještě o stupeň více jižního temperamentu.

Vydavatel: Sony Classical / Sony Music Bonton

Stopáž: 76:37

Nahráli: Giuliano Carmignola - housle, Venice Baroque Orchestra, Andrea Marcon - dirigent

Body: 4 z 6

Luboš Stehlík

Narodil se 20. dubna 1957 v Pardubicích. Housle a zpěv studoval na Konzervatoři pro mládež s vadami zraku v Praze. V témže městě absolvoval obor Hudební věda na FF UK. Do pracovního procesu vstoupil ještě před vysokou školou ročním pobytem v Pěveckém sboru AUS. Po skončení hudební vědy, kde jeho diplomovou práci vedl Petr Eben, nastoupil coby redakční benjamínek v roce 1984 v nakladatelství Editio Supraphon – oddělení knih o hudbě,  kde redigoval ledacos, od Encyklopedie jazzu a moderní populární hudby až po Cimrmana v říši hudby. Po roce 1989 působil několik let v Pěveckém sboru Českého rozhlasu. Po jeho  vymazání z českého hudebního života se stal v roce 1994  nejdříve redaktorem a poté šéfredaktorem časopisu Harmonie, který se brzy stal nejlepším tištěným hudebním médiem České republiky. Je partnerem nejlepší manželky ze všech, otcem tří dětí a dědečkem raději nespecifikovaného počtu vnoučat.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.