pátek, 20. únor 2004

Marin Marais: Pieces de viole du Second Livre, 1701. Hommage a Mons. de Lully et Mons. de Sainte Colombe

Napsal(a) 

booklet booklet
Z rozsáhlého Maraisova díla vybral Savall dvě suity z druhé knihy PiÉces de viole věnované památce Sainte Colomba staršího a J.-B. Lullyho a uzavřené vždy odpovídajícím Tombeau. Ve srovnání se sólovými suitami předchozí nahrávky jde o poměrně extrovertnější hudbu, na jejímž vynikajícím vyznění mají značný podíl Savallovi spoluhráči; Marc HantaĘ , Rolf Lislevand , Xavier Díaz-Latorre a Philippe Pierlot doprovázejí gambistu v neustále se proměňujících nástrojových kombinacích a představují skvěle dýchající continuo. Co říci více? Nacházíme zde vše, co od hudebníka Savallova formátu očekáváme - vynikající umělecký výkon, smysluplnou a nápaditou dramaturgii a konečně též působivé zpracování obalu i bookletu odpovídající vysokému standardu Savallova vlastního labelu. Snad pouze nějaké překvapení zde chybí, to ovšem vůbec nemusí být záporem. Ostatně, neztrácejme naději. Zdá se, že Savall začíná podobně jako řada dalších hudebníků své generace bilancovat, domýšlet a uzavírat své dílo (vzpomeňme jen na Hogwooda a jeho nedávný rozhovor v HARMONII). Těšme se tedy, co vše nám ještě přinese ve svém "violovém Parnasu", dříve než na něj sám vystoupí.

Vydavatel: Alia Vox / Classic

Stopáž: 66:27

Nahráli: Jordi Savall, Philippe Pierlot - viola da gamba, Marc Hantai - cembalo, Rolf Lislevand, Xavier Díaz-Latorre - teorba, kytara

Body: 5 z 6

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.