neděle, 29. září 2002

Karel Ančerl - Gold Edition (Volume 4): Musorgskij: Obrázky z výstavy, Noc na Lysé hoře; Borodin: Ve stepích střední Asie; Rimskij-Korsakov: Španělské capriccio

Napsal(a) 

booklet booklet
Pestré dramaturgii odpovídá i pestrá výrazová paleta. Musorgskij vám ukáže jaké barvy dokázala tehdy Česká filharmonie pod inspirovaným vedením namíchat (zvláště Obrázky z výstavy ). Dirigentův smysl pro rytmus dal některým obrázkům zajímavý temporytmus a dynamickou plasticitu. (například Chatrč Baby Jagy ). Na Ančerlovi také musím obdivovat i jeho schopnost vytvořit prostor pro uplatnění individuálních schopností hráčů na dechové nástroje (Borodin). Samozřejmě exelentně se orchestr předvedl v Španělském capricciu . Ančerl nevítězí virtuózními tempy, efektností, nýbrž totálně transparentní rytmickou pulzací, akcentací a pečlivě volenou dynamikou.

Vydavatel: Supraphon

Stopáž: 65:14

Nahráli: Česká filharmonie, Karel Ančerl

Body: 6 z 6 - tip Harmonie

Luboš Stehlík

Mým rodným městem jsou Pardubice, kde jsem se učil hrát na housle a violu. Housle a zpěv jsem studoval na Konzervatoři pro mládež s vadami zraku v Praze. V témže městě absolutorium oboru hudební věda na FF UK. Do pracovního procesu vstoupiv ještě před vysokou školou ročním pobytem v Pěveckém sboru AUS. Po skončení muzikologie, kde moji diplomovou práci vedl Petr Eben, nastoupil jsem v roce 1984 do knižní redakce nakladatelství Editio Supraphon. Od roku 1989 jsem působil několik let v Pěveckém sboru Českého rozhlasu. Po jeho vymazání z českého hudebního života  jsem se stal v roce 1994 členem týmu, později šéfredaktorem časopisu Harmonie, který se brzy stal nejlepším tištěným hudebním médiem České republiky. Jsem partnerem manželky nejlepší ze všech, otcem tří dětí a dědečkem (zatím) sedmi vnoučat.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.