čtvrtek, 6. květen 2004

Karel Ančerl - Gold Edition (Volume 21): Vycpálek: České rekviem, Mácha: Variace na smrt Jana Rychlíka

Napsal(a) 

booklet booklet
Rozsáhlý projekt nového souborného vydání nahrávek, které realizoval slavný český dirigent Karel Ančerl , je nepochybně chvályhodným činem. Ančerlovská edice má mnoho předností před jinými projekty, neboť realizátoři přistoupili k tomuto projektu velmi profesionálně a vytvořili skvělou koncepci. Především je zde velmi promyšlené řazení děl na základě vnitřních nebo tematických souvislostí. Vycpálkovo České rekviem je zde nanejvýš vhodně doplněno Variacemi na smrt Jana Rychlíka dalšího významného českého autora Otmara Máchy. Oba skladatelé jsou reprezentativními osobnostmi české hudby a směrů v ní žijících v období mezi světovými válkami a také jsou jejich díla prezentovaná na tomto kompletu obsahově spřízněná. Posluchač má tedy před sebou jednotný celek, což je u re-masteringů poměrně vzácná věc i přes dobrou vůli producentů. Navíc si můžeme připomenout, či spíše se seznámit, jak perfektní orchestr byla Česká filharmonie . Nahrávka působí velmi vyrovnaně; veřejnosti se nabízí perfektní provedení velkých českých děl, jemuž vévodí nejen vynikající technické provedení, ale též hluboké pochopení obsahové náplně v návaznosti na hudební strukturu. Pochopitelně je stále nutné vnímat toto CD jako re-mastering a být shovívavý ke všem aspektům, které dnes cítíme z hlediska interpretace jinak, anebo k otázkám kvality zvuku.

Vydavatel: Supraphon

Stopáž: 64:07 + 45:42

Nahráli: Mariana Řeháková - soprán, Marie Mrázová - alt, Teodor Šrubař - baryton, Pražský filharmonický sbor, Česká filharmonie, Karel Ančerl

Body: 4 z 6

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.