čtvrtek, 24. leden 2002

Hector Berlioz: Fantastická symfonie op. 14, Milostná scéna z Romea a Julie

Napsal(a) 

booklet booklet
Snímek nepřináší sice nic dramaturgicky překvapivého, nahrávek Berliozovy Fantastické symfonie je bezpočet a Milostná scéna z Romea a Julie patří téměř k "vyššímu populáru". Mám za to, že na pultech tu bude poněkud na překážku ne právě přitažlivá výtvarná podoba bookletu (připouštím ovšem, že se netajím jistou averzí vůči nepodařeným portrétům dirigentů apod.). Co je na snímku doporučeníhodné, jsou kvality, které stojí na prvním místě, tedy stránka interpretační a technická. Pokud jde o interpretaci, je Berliozova partitura velmi pečlivě vypracována, promyšlený je každý akcent, všechny nástroje jsou zřetelné a ve zvuku vyvážené, dirigent pracuje velmi citlivě s dynamikou jednotlivých nástrojových skupin. Tomu velmi napomohla i pečlivá práce zvukařů. Pro odborníky na nahrávací techniku jsou uvedeny všechny systémy a přístroje. Pro posluchače je podstatné, že zde technika a hlavně tým, který s ní umí pracovat, skutečně posloužily.

Vydavatel: Classic

Stopáž: 71:22

Body: 4 z 6

Vlasta Reittererová

Narozena 9. ledna 1947 v Praze (roz. Pellantová, provdaná Hrušková, Benetková). Vystudovala hudební vědu na Filozofické fakultě KU a současně tehdejší Lidovou konzervatoř (herectví a pantomima). Prošla několika amatérskými divadelními soubory, v letech 1968–1970 byla členkou baletního souboru Krušnohorského divadla v Teplicích, po narození dcery se vrátila do Prahy a do roku 1976 působila v komparzu Divadla E. F. Buriana, kde byla 1970–1972 zaměstnána jako uklízečka. V letech 1972–83 (s několikaletým přerušením mateřskou dovolenou) referentka v tuzemském koncertním oddělení agentury Pragokoncert. Roku 1987 nastoupila na Filozofickou fakultu do dnešního Ústavu hudební vědy jako knihovnice, kde se vrátila k vystudovanému oboru a roku 1988 získala doktorát. Na FF UK zůstala do odchodu do důchodu 2002. Několik let také vyučovala historický seminář na pražské konzervatoři a působila jako externí pedagog na Masarykově univerzitě v Brně. V posledních letech se mj. věnuje překladatelství. Životní heslo? S Janem Nerudou říká: „Vším jsem byl rád.“

Komentáře

Harmonie vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČRNadace Český hudební fondNadace Leoše JanáčkaNadace Bohuslava Martinů

 

Naši partneři

Muzikus - magazín nejen pro muzikantyAlterecho - platforma pro současnou hudební kulturu

Chcete inzerovat? Máte dotaz?

+420 266 311 700

Novinky emailem

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.