čtvrtek, 31. leden 2002

Georg Friedrich Händel: Messiah HWV 56

Napsal(a) 

booklet booklet
V předvánoční čas přišel na trh s novou výtvarnou ambaláží soundtrack k filmu Williama Kleina Le Messie ; na rozdíl od předchozích highlights (459 615-2) nabízí teď firma celou nahrávku Händlova Mesiáše . Zpěváci jsou zkušenými interprety barokní hudby a nemají zásadní stylové problémy, dominují podmanivé hlasy kontratenoristy Briana Asawy a tenoristy Johna Marka Ainsley . Kupodivu dost nevýrazně se prezentuje Magdalena Kožená . Je znát, že nahrávka je čtyři roky stará; dnes už zpívá lépe. Hlavní problém nahrávky je však v koncepci dirigenta. Marc Minkowski se potácí mezi, trochu zkratkovitě řečeno, francouzským a anglickým viděním a interpretací Händla. Orchestr hraje velmi dobře, horší je to s výkonem sboru. Kdybych jej měl posuzovat jen podle této nahrávky, tak by mezi špičkové sbory rozhodně nepatřil. Další problém je pak v tom, že Deutsche Grammophon/Archiv Produktion má v katalogu dvě výborné nahrávky: starší Trevora Pinnocka a poměrně nedávnou Paula McCreeshe.

Vydavatel: Universal Music

Stopáž: 48:20, 74:52

Body: 4 z 6

Luboš Stehlík

Narodil se 20. dubna 1957 v Pardubicích. Housle a zpěv studoval na Konzervatoři pro mládež s vadami zraku v Praze. V témže městě absolvoval obor Hudební věda na FF UK. Do pracovního procesu vstoupil ještě před vysokou školou ročním pobytem v Pěveckém sboru AUS. Po skončení hudební vědy, kde jeho diplomovou práci vedl Petr Eben, nastoupil coby redakční benjamínek v roce 1984 v nakladatelství Editio Supraphon – oddělení knih o hudbě,  kde redigoval ledacos, od Encyklopedie jazzu a moderní populární hudby až po Cimrmana v říši hudby. Po roce 1989 působil několik let v Pěveckém sboru Českého rozhlasu. Po jeho  vymazání z českého hudebního života se stal v roce 1994  nejdříve redaktorem a poté šéfredaktorem časopisu Harmonie, který se brzy stal nejlepším tištěným hudebním médiem České republiky. Je partnerem nejlepší manželky ze všech, otcem tří dětí a dědečkem raději nespecifikovaného počtu vnoučat.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.