Gentlemen Singers – Canto ergo sum

Gentlemen Singers, Richard Uhlířum. vedoucí. Produkce: Richard Uhlíř. Text: Č, A, N. Nahráno: 8/2004, Praha. Vydáno: 2004. TT: 47:43. DDD. 1 CD Bohemia Music (www.bohemiamusic.cz)

Stalo se jako v pohádce, že z „dobrých chlapců“ vyrostli ještě lepší mladí muži a začali si říkat „gentlemeni“. Navíc se zdá, že jejich příběh bude mít navzdory výzkumům neoficiálního vítěze soutěže o Největšího Čecha i šťastný konec. Odchovanci sbormistrů Pavla Horáka a Jakuba Martince si ze sboru Boni pueri odnesli to nejlepší a jejich první CD nasvědčuje tomu, že se vydali správnou cestou. Kromě vysoké pěvecké kultivovanosti a záviděníhodného celistvého zvuku potěší devítičlenný vokální soubor (vznikl teprve v roce 2003!) také zřetelnou výslovností, pestrým repertoárem (příště jistě interpreti vymyslí zajímavější titul bloku skladeb než „Vážná hudba od renesance po dvacáté století“) a čistou radostí z hudby. Stačí si jen vybrat, zda sáhnete po duchovních skladbách, stylizacích českých lidových písní nebo zaranžovaných černošských spirituálech.

Umělci, kteří se rozhodli svou první nahrávkou sdělit, že „zpívají, tedy jsou“, jako by spíš „byli, a tedy zpívali“. Doufejme, že jim to vydrží.

Vydavatel: Bohemia Music

Stopáž: 47:43

Nahráli: Gentlemen Singers, Richard Uhlíř

Body: 4 z 6

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější