pondělí, 20. prosinec 2004

Eva Urbanová: Vánoce s Evou Urbanovou - Linek, Gounod, Niedermezer, Bizet, Ryba, Melichar, Gruber, Franck, Stecker

Napsal(a) 

booklet booklet
Vánoční deska Evy Urbanové je tentokrát záznamem rok starého adventního koncertu. Má očekávanou strukturu, jež je u projektů tohoto typu častá - nejdříve česko-evropská série písní vhodných pro tento čas a potom směs českých koled, tentokrát v dobré úpravě Karla Steckera (1861-1918). V prvním bloku nechybí samozřejmě Tichá noc (bohužel bez uvedení jména aranžéra), Panis angelicus nebo Mille cherubini in coro v málo slýchané úpravě se sborem. Jako vždy spolehlivý výkon odvedli Bambini di Praga . Příjemně překvapil dobře posazený hlas basbarytonisty Plecha , kdežto tenorista Elgr mě nepřesvědčil o tom, že by mohl někdy výrazněji vystoupit z řady současných českých tenoristů. Eva Urbanová se představila ve stylu velké hvězdy operních pódií a docela příjemně se "její Vánoce" poslouchají. Jenom toho hrdinného volumenu mohlo být občas méně. Nahrávací tým dělal, co mohl, ale děsivou kongresovou akustiku nemohl transformovat v rudolfinskou. Doplatil na to především zvuk výborně hrající Pražské komorní filharmonie .

Vydavatel: Supraphon

Stopáž: 52:46

EAN: 0099925378929

Nahráli: Eva Urbanová - soprán, Zdeněk Plech, Ladislav Elgr - tenor, Bambini di Praga, sbormistr Bohumil Kulínský, Pražská komorní filharmonie, Ondrej Lenárd - dirigent

Body: 4 z 6

Luboš Stehlík

Mým rodným městem jsou Pardubice, kde jsem se učil hrát na housle a violu. Housle a zpěv jsem studoval na Konzervatoři pro mládež s vadami zraku v Praze. V témže městě absolutorium oboru hudební věda na FF UK. Do pracovního procesu vstoupiv ještě před vysokou školou ročním pobytem v Pěveckém sboru AUS. Po skončení muzikologie, kde moji diplomovou práci vedl Petr Eben, nastoupil jsem v roce 1984 do knižní redakce nakladatelství Editio Supraphon. Od roku 1989 jsem působil několik let v Pěveckém sboru Českého rozhlasu. Po jeho vymazání z českého hudebního života  jsem se stal v roce 1994 členem týmu, později šéfredaktorem časopisu Harmonie, který se brzy stal nejlepším tištěným hudebním médiem České republiky. Jsem partnerem manželky nejlepší ze všech, otcem tří dětí a dědečkem (zatím) sedmi vnoučat.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.