čtvrtek, 1. leden 2004

Czech Chamber Philharmonic: Linek: Sinfonia Pastoralis ex C, Leopold Koželuh: Symfonie g moll, František Xaver Brixi: Symfonie D dur, Antonín

Napsal(a) 

booklet booklet
Nahrávka České komorní filharmonie mě příjemně překvapila. Kdysi proměňující se zájezdový orchestr se během poměrně krátké doby personálně stabilizoval, což bylo jednou z příčin kvalitativního růstu. Důležitá je také spolupráce s dobrými dirigenty, kteří jsou katalyzátorem společné práce a mohou orchestr umělecky motivovat. Takovým je nesporně i Vojtěch Spurný , který šanci plně využil. Jako znalec barokní a klasické hudby byl mužem na svém místě. Pod jeho vedením hraje orchestr přesně, stylově vyváženě. Ve strukturálně průzračných partiturách českých klasických a předromantických mistrů nezaslechnete zatěžkanost a opájení se zvukem, jak to občas slyšíme v tuzemských koncertních sálech. Lehkost a přesná figurativnost této interpretace hudbě Linky, Koželuha, Brixiho a Rejchy sluší.

Vydavatel: BMG

Stopáž: 64:48

Nahráli: Česká komorní filharmonie, Vojtěch Spurný

Body: 4 z 6

Luboš Stehlík

Narodil se 20. dubna 1957 v Pardubicích. Housle a zpěv studoval na Konzervatoři pro mládež s vadami zraku v Praze. V témže městě absolvoval obor Hudební věda na FF UK. Do pracovního procesu vstoupil ještě před vysokou školou ročním pobytem v Pěveckém sboru AUS. Po skončení hudební vědy, kde jeho diplomovou práci vedl Petr Eben, nastoupil coby redakční benjamínek v roce 1984 v nakladatelství Editio Supraphon – oddělení knih o hudbě,  kde redigoval ledacos, od Encyklopedie jazzu a moderní populární hudby až po Cimrmana v říši hudby. Po roce 1989 působil několik let v Pěveckém sboru Českého rozhlasu. Po jeho  vymazání z českého hudebního života se stal v roce 1994  nejdříve redaktorem a poté šéfredaktorem časopisu Harmonie, který se brzy stal nejlepším tištěným hudebním médiem České republiky. Je partnerem nejlepší manželky ze všech, otcem tří dětí a dědečkem raději nespecifikovaného počtu vnoučat.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.