pondělí, 28. červenec 2003

Concertos for Violin, Cello and Double Concertos

Napsal(a) 

booklet booklet
Čtyři Vivaldiho koncerty pro housle, violoncello a dva dvojkoncerty, jež nahráli Ruxandra Constantinovici a Emil Klein s komorním orchestrem Hamburg Soloists jsou zdařilou ukázkou poučené interpretace, v níž zůstává na prvním místě cit pro hudbu a muzikantské zaujetí, to vše s technickou připraveností jako samozřejmým předpokladem.

Violoncello Emila Kleina má krásnou temnou barvu a ve všech dynamických vrstvách kulantní zvuk. Ostřejší a jemně výraznější houslistka pak v duetech s cellem dobře koresponduje. Doprovod souboru je nesmírně citlivý, precizní a zvukově vycizelovaný.

Ze čtyř děl Vivaldiho si nelze vybrat nejlepší pro jejich stejnohodnotnou krásu, stejnou formální členitost, a tedy výrazovou a zvukovou podobnost. Přesto jímavé Largo a Lento z Koncertu pro violoncello e moll má v sobě tolik výrazového obsahu a zvukové noblesy, že snad převáží. Doplněk nahrávky tvoří Dvojkoncert pro housle a violoncello d moll Gaetana Donizettiho a předkládá stejné nástrojové obsazení s hudbou o více než sto dvacet let mladší, což přináší zajímavé porovnání z hlediska vývoje. V interpretaci se samozřejmě projevila brilantní technika, zastupující girlandy pěveckých ozdob ve skladatelových operách. Sytá a perfektní muzikálnost i v této skladbě stojí na čelném místě uměleckého projektu a završuje CD hudbou ambicióznějšího typu. Pohlazení, kterým nás obdaruje při poslechu koncertů Vivaldiho je největším přínosem nahrávky.

Vydavatel: Arte Nova / BMG

Stopáž: 54:25

Nahráli: Ruxandra Constantinovici - housle, Emil Klein - violoncello a dirigování, Hamburg Soloists

Body: 4 z 6

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.