čtvrtek, 10. říjen 2002

CLASSICS ON A SUMMER'S EVENING

Napsal(a) 

booklet booklet
Galakoncert pěveckých hvězd Angely Gheorghiu a Roberta Alagni se uskutečnil 11. 7. 1999 pod širým nebem na prostranství před Semperovou operou v Drážďanech. Z bookletu DVD se bohužel nedozvíme o prezentovaném podniku nic bližšího. Představení to ovšem bylo nákladné, o čemž svědčí bohatě vyzdobená scéna, laděná do blankytné modři, na níž září tisíce žároviček, zrcadélek, a cingrlátek, jako o Vánocích v prosperujícím obchodním domě. Samozřejmě německém, protože takový nevkus je představitelný jen zde a jen v jeho východní části.

Bohužel, vkusností neoplývá ani pěvecký výkon tenoristy Roberta Alagni, který je navíc často pod tónem. Jeho partnerka je trochu rezervovanější a zpívá o poznání čistěji. Giuseppe Sinopoli a Staatskapelle Dresden odvádějí profesionální práci, takže instrumentální části svou kvalitou vyčnívají nad celkovou úroveň disku.

Dramaturgie vsadila na nejslavnější čísla z Traviaty , Aidy , Síly osudu, Otella, Nabucca, Carmen, Madamme Butterfly a Toscy , nechybí ani baletní ukázka a jímavý výstup dětského sboru z Carmen a vše završí sbor Židů z Nabucca. Překvapení opravdu nečekejte.

Kdyby se vydavatel obtěžoval doplnit DVD nějakým průvodním textem, mohla by se k široké posluchačské obci, jíž je titul zřejmě určen, dostat alespoň trocha poučení. V této podobě je to jen a pouze spotřební zboží. Jistě na ně časem narazíme v nějakém supermarketu, ale s koupí bych počkal, až se dostane do "akce".

Vydavatel: EMI Czech republic

Stopáž: 101:00

Nahráli: Angela Gheorghiu, Roberto Alagna, Staatskapelle Dresden, Chorus Semper Oper, Giuseppe Sinopoli

Body: 2 z 6

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.