pátek, 4. červenec 2003

Beverly Sills: The Art of Beverly Sills - Thomas, Massenet, Charpentier, Donizetti, Bellini, Offenbach, Henberger, Lehár, Korngold, R. Strau

Napsal(a) 

booklet booklet
Dvoudeskové album cenné kompilace, zachycující pěvecké mistrovství newyorské sopranistky prvořadého významu, zahrnuje unikátní výběr operních árií od Mozarta přes Thomase, Masseneta, Donizettiho, Belliniho až po Offenbacha a Lehára. Vynikající umění pěvkyně dokumentuje na závěr uvedený cyklus Straussových Šesti písní op. 19 . Lehký, avšak velmi znělý, perfektně školený hlas vyznívá v nejslavnějších áriích jmenovaných skladatelů jako neuvěřitelně bezchybný nástroj, jenž zdolává jakékoli pěvecké ozdoby s bezpříkladnou lehkostí a samozřejmostí. Závratná brilantní technika, nepostrádající citové angažovanosti a výrazové obsažnosti, je v každém vybraném čísle nahrávky ohromující. Z obou desek alba sálá jedna ze slavných áriích za druhou a už jen pro tuto excelentní demonstraci pěvecké výjimečnosti stojí za to vlastnit tento výběr. Umění Beverly Sills se navíc stane po každého posluchače měřítkem koloraturního mistrovství i hranice pěveckých možností vůbec.

Vydavatel: Deutsche Grammophon / Universal Music

Stopáž: 71:54 + 62:37

EAN: 0077776442525

Nahráli: Beverly Sills - soprán, Michel Trempot, Patricia Kern, Nicolai Gedda ad.

Body: 4 z 6

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.