středa, 4. únor 2004

Best Of New Year's Concert

Napsal(a) 

booklet booklet
Ve firmě DG asi došli k názoru, že je čas jako bonus k záznamům novoročních koncertů Vídeňské filharmonie nabídnout posluchačům dle jejich názoru to nejlepší, co má firma v katalogu. Výběr je dobře sestaven, i když je jako u každé kompilace jeden z desítek možných. Zajímavým na tomto titulu je spíše jeho časový záběr více než padesáti let a s tím související proměna interpretace vídeňských mistrů operety, valčíku, polky, galopu a podobně. Josef a oba Johanni Straussové znějí totiž zcela jinak v podání Clemense Krausse , Josefa Kripse nebo Willi Boskovského v 50. letech, Herberta von Karajana nebo Lorina Maazela v 80. letech a Claudia Abbada či Seiji Ozawy na sklonku tisíciletí. Ať však zněl valčík rycleji či pomaleji, s většími či menšími rubaty, vášnivě nebo galantně, vždy byly výkony orchestru prvotřídní. Milovníci typicky vídeňského zvuku si přijdou na své.

Vydavatel: Deutsche Grammophon / Universal Music

Stopáž: 75:40, 74:08

EAN: 0028947483021

Nahráli: Wiener Philharmoniker, Claudio Abbado, Willi Boskovsky, Herbert von Karajan, Hans Knappertsbusch, Clemens Kraus, Josef Krips, Lorin Maazel, Riccardo Muti, Seiji Ozawa

Body: 4 z 6

Luboš Stehlík

Narodil se 20. dubna 1957 v Pardubicích. Housle a zpěv studoval na Konzervatoři pro mládež s vadami zraku v Praze. V témže městě absolvoval obor Hudební věda na FF UK. Do pracovního procesu vstoupil ještě před vysokou školou ročním pobytem v Pěveckém sboru AUS. Po skončení hudební vědy, kde jeho diplomovou práci vedl Petr Eben, nastoupil coby redakční benjamínek v roce 1984 v nakladatelství Editio Supraphon – oddělení knih o hudbě,  kde redigoval ledacos, od Encyklopedie jazzu a moderní populární hudby až po Cimrmana v říši hudby. Po roce 1989 působil několik let v Pěveckém sboru Českého rozhlasu. Po jeho  vymazání z českého hudebního života se stal v roce 1994  nejdříve redaktorem a poté šéfredaktorem časopisu Harmonie, který se brzy stal nejlepším tištěným hudebním médiem České republiky. Je partnerem nejlepší manželky ze všech, otcem tří dětí a dědečkem raději nespecifikovaného počtu vnoučat.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.