středa, 4. únor 2004

Best Of New Year's Concert

Napsal(a) 

booklet booklet
Ve firmě DG asi došli k názoru, že je čas jako bonus k záznamům novoročních koncertů Vídeňské filharmonie nabídnout posluchačům dle jejich názoru to nejlepší, co má firma v katalogu. Výběr je dobře sestaven, i když je jako u každé kompilace jeden z desítek možných. Zajímavým na tomto titulu je spíše jeho časový záběr více než padesáti let a s tím související proměna interpretace vídeňských mistrů operety, valčíku, polky, galopu a podobně. Josef a oba Johanni Straussové znějí totiž zcela jinak v podání Clemense Krausse , Josefa Kripse nebo Willi Boskovského v 50. letech, Herberta von Karajana nebo Lorina Maazela v 80. letech a Claudia Abbada či Seiji Ozawy na sklonku tisíciletí. Ať však zněl valčík rycleji či pomaleji, s většími či menšími rubaty, vášnivě nebo galantně, vždy byly výkony orchestru prvotřídní. Milovníci typicky vídeňského zvuku si přijdou na své.

Vydavatel: Deutsche Grammophon / Universal Music

Stopáž: 75:40, 74:08

EAN: 0028947483021

Nahráli: Wiener Philharmoniker, Claudio Abbado, Willi Boskovsky, Herbert von Karajan, Hans Knappertsbusch, Clemens Kraus, Josef Krips, Lorin Maazel, Riccardo Muti, Seiji Ozawa

Body: 4 z 6

Luboš Stehlík

Mým rodným městem jsou Pardubice, kde jsem se učil hrát na housle a violu. Housle a zpěv jsem studoval na Konzervatoři pro mládež s vadami zraku v Praze. V témže městě absolutorium oboru hudební věda na FF UK. Do pracovního procesu vstoupiv ještě před vysokou školou ročním pobytem v Pěveckém sboru AUS. Po skončení muzikologie, kde moji diplomovou práci vedl Petr Eben, nastoupil jsem v roce 1984 do knižní redakce nakladatelství Editio Supraphon. Od roku 1989 jsem působil několik let v Pěveckém sboru Českého rozhlasu. Po jeho vymazání z českého hudebního života  jsem se stal v roce 1994 členem týmu, později šéfredaktorem časopisu Harmonie, který se brzy stal nejlepším tištěným hudebním médiem České republiky. Jsem partnerem manželky nejlepší ze všech, otcem tří dětí a dědečkem (zatím) sedmi vnoučat.

Komentáře

Harmonie vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČRNadace Český hudební fondNadace Leoše JanáčkaNadace Bohuslava Martinů

 

Naši partneři

Muzikus - magazín nejen pro muzikantyAlterecho - platforma pro současnou hudební kulturu

Chcete inzerovat? Máte dotaz?

+420 266 311 700

Novinky emailem

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.