pátek, 8. únor 2002

Artemiss Trio: Artemiss Trio - Dvořák: Klavírní trio B dur op. 21, Novák: Trio quasi una ballata op.27, Mácha: Capriccio pro klavírní trio

Napsal(a) 

booklet booklet
Komorní soubor Artemiss Trio vznikl v roce 1995 během studií na Hudební fakultě múzických umění v Praze. Pracuje pod vedením doc. Václava Bernáška, člena Kocianova kvarteta. Od ledna 2000 je klavírní trio uvedeno na prestižní Prémiové listině mladých Nadace Českého hudebního fondu.

Artemiss trio se na svém debutovém snímku představilo nejen svými interpretačními schopnostmi, ale také svým estetickým cítěním. Grafická stránka bookletu a celého CD vnáší do poklidných vod klasické hudby příjemný svěží vánek. Doufám, že tento čin nezůstane osamoceným projektem a bude následován řadou dalších vtipných a vkusných nápadů, kterých je na poli klasické hudby více než třeba. Také interpretační kvality hráček nesmí být opomenuty. Celé trio působí v souhře velmi kompaktně, rytmická pregnantnost a propracování jednotlivých motivů v nástrojích je velmi dobré. Houslový part hraný Veronikou Jírů je technicky dobře zvládnutý, bohužel její tón vedle širokého tónu violoncella Alžběty Michalové a klavíru Jany Vychodilové zní příliš úzce. Oporou celého souboru je jistě klavíristka Jana Vychodilová. Její rytmická vyrovnanost i muzikální projev stojí za větší pozornost. Celý snímek vrcholí skladbou Otmara Máchy Capriccio , jež srší temperamentem všech hráček. Interpretační výkon je zde jak po technické tak po muzikální stránce velmi dobrý. Tato skladba tomuto mladému souboru skutečně "sedí". Drobným technickým nedostatkem CD je, že v lyrických pasážích jsou slyšet nádechy cellistky.

Doufám, že Artemiss trio bude i nadále přicházet s novými graficky zajímavými snímky a zároveň i s nápaditým repertoárem.

Vydavatel: Classic

Stopáž: 62:45

Nahráli: Veronika Jírů - housle, Alžběta Michalová - violoncello, Jana Vychodilová - klavír

Body: 4 z 6

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.