úterý, 9. srpen 2011

Antonio Vivaldi - Le Passioni dell Uomo

Napsal(a) 

Antonio Vivaldi - Le Passioni dell Uomo Antonio Vivaldi - Le Passioni dell Uomo

(Koncerty pro housle, smyčce a basso continuo e moll RV 277 „Il Favorito“, D dur RV 234 „L‘Inquietudine“, E dur RV 271 „L‘Amoroso“, RV 199 „Il Sospetto“, RV 387 „Per Signora Anna Maria“, RV 761 „Amato bene“, B dur RV 378R, g moll RV 320, e moll RV 432R, g moll RV 322)

Enrico Casazza – housle, umělecký vědoucí, La Magnifica Comunita . Text: N, A. Nahráno: 3/2009, Chiesa di Conselve, Padova. Vydáno: 2010. TT: 1:59:19, 44:00. DDD. 2 CD Deutsche Harmonia Mundi 88697767592.

Soubor La Magnifica Comunita , který vznikl v roce 1990 v Padově, patří v Itálii mezi špičku historicky poučené interpretace barokní hudby. Kdybych jej měl však srovnat se soubory typu Il Giardino Armonico, Benátský barokní orchestr, Europa Galante, tak by rovnítko nebylo na místě. Vybrané Vivaldiho koncerty hrají velmi dobře, ale oheň z nich moc nesálá. To samé platí i o sólistovi Enrico Casazzovi . Působivý název desky je tak spíše marketingovým tahem, než aby vyjadřoval duch interpretace. Bonusem jsou dva koncerty (RV 378R, RV 432R), které byly vcelku úspěšně rekonstruovány Pablem Queipo de Llanem. Nahrávka rozhodně neurazí, má příjemný zvuk i design, ale pro skutečně silné vivaldiovské zážitky doporučuji lovit v jiných interpretačních vodách.

Body: 3 z 6

Luboš Stehlík

Mým rodným městem jsou Pardubice, kde jsem se učil hrát na housle a violu. Housle a zpěv jsem studoval na Konzervatoři pro mládež s vadami zraku v Praze. V témže městě absolutorium oboru hudební věda na FF UK. Do pracovního procesu vstoupiv ještě před vysokou školou ročním pobytem v Pěveckém sboru AUS. Po skončení muzikologie, kde moji diplomovou práci vedl Petr Eben, nastoupil jsem v roce 1984 do knižní redakce nakladatelství Editio Supraphon. Od roku 1989 jsem působil několik let v Pěveckém sboru Českého rozhlasu. Po jeho vymazání z českého hudebního života  jsem se stal v roce 1994 členem týmu, později šéfredaktorem časopisu Harmonie, který se brzy stal nejlepším tištěným hudebním médiem České republiky. Jsem partnerem manželky nejlepší ze všech, otcem tří dětí a dědečkem (zatím) sedmi vnoučat.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.