čtvrtek, 14. březen 2002

Antonio Vivaldi: Čtvero ročních období, Houslový koncert c moll RV199 "Il sospetto",Houslový koncert a moll RV356, Houslový koncert A dur RV347

Napsal(a) 

booklet booklet
Perlmanova nahrávka známých Vivaldiho houslových koncertů se zapsala do dějin, je takzvaně legendární a neoddiskutovatenou hodnotou. Když porovnávám a zvažuji, tak musím konstatovat, že i po přibližně dvaceti letech posluchače oslovuje brilancí, mimořádnými tónovými kvalitami a možná i "normálností" interpretace, neboť dnes jsme občas svědky pochopitelné touhy odlišit se s větším či menším úspěchem za každou cenu od tradičního pojetí. Je mi však jasné, že ctitelé takzvané autentické interpretace a dobového instrumentáře na tímto titulem jen mávnou rukou. Ti, kteří ještě tuto nahrávku nemají, budou potěšeni. Pro ostatní firma reedici vylepšila CD-ROMem, na kterém nalezne posluchač fotogalerii a booklety titulů nové budgetové řady Encore, v níž bude EMI vydávat v nižší cenové hladině nahrávky s legendárními umělci. Jelikož pro mnoho lidí je cena desky jednou z hlavních informací, může mít tento projekt úspěch i u nás. Pro rozjezd nového sublabelu je Perlman určitě mužem na svém místě.

Vydavatel: EMI Classics / Monitor-EMI

Stopáž: 73:03

EAN: 8594002280918

Nahráli: Itzhak Perlman - housle, London Philharmonic Orchestra, Israel Philharmonic Orchestra

Body: 4 z 6

Luboš Stehlík

Mým rodným městem jsou Pardubice, kde jsem se učil hrát na housle a violu. Housle a zpěv jsem studoval na Konzervatoři pro mládež s vadami zraku v Praze. V témže městě absolutorium oboru hudební věda na FF UK. Do pracovního procesu vstoupiv ještě před vysokou školou ročním pobytem v Pěveckém sboru AUS. Po skončení muzikologie, kde moji diplomovou práci vedl Petr Eben, nastoupil jsem v roce 1984 do knižní redakce nakladatelství Editio Supraphon. Od roku 1989 jsem působil několik let v Pěveckém sboru Českého rozhlasu. Po jeho vymazání z českého hudebního života  jsem se stal v roce 1994 členem týmu, později šéfredaktorem časopisu Harmonie, který se brzy stal nejlepším tištěným hudebním médiem České republiky. Jsem partnerem manželky nejlepší ze všech, otcem tří dětí a dědečkem (zatím) sedmi vnoučat.

Komentáře

Harmonie vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČRNadace Český hudební fondNadace Leoše JanáčkaNadace Bohuslava Martinů

 

Naši partneři

Muzikus - magazín nejen pro muzikantyAlterecho - platforma pro současnou hudební kulturu

Chcete inzerovat? Máte dotaz?

+420 266 311 700

Novinky emailem

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.