čtvrtek, 19. duben 2018

Pavel Haas Quartet se představí v novém složení

Napsal(a) 

 , foto Marco Borggreve foto: Marco Borggreve

Pavel Haas Quartet se po roce vrací do pražského kulturního centra La Fabrika, kde vystoupí 4. května 2018 od 19:30 hodin v prostoru Slévárny. Program koncertu je tentokrát sestaven výhradně z děl Dmitrije Šostakoviče, zazní Smyčcové kvartety č. 7 fis moll, č. 8 c moll a č. 2 A dur.

„Šostakovičovo dílo je běžnou součástí našeho repertoáru, ale skutečnost, že jsme celý program sestavili výhradně z děl tohoto skladatele, je příslibem silného uměleckého zážitku nejen pro publikum, ale i pro nás samotné. Šostakovič vytvořil tyto skladby ve tvrdé komunistické době v Sovětském svazu, ale i navzdory temnotě a krutosti režimu, ve které vznikaly, je z nich cítit naděje. A i tu bychom chtěli posluchačům skrze tuto silnou osobní výpověď předat, protože je to v dnešní době stále aktuální téma,“ uvedl k dramaturgii koncertu Peter Jarůšek. Koncert je zároveň prvním oficiálním vystoupením v nové sestavě, na pozici violy se poprvé představí nový člen kvarteta Jiří Kabát.

Po vystoupení v La Fabrice následují koncerty v Londýně a Liverpoolu, na festivalu v německém Schwetzingen a 3 koncerty v rámci koncertní řady v kulturně-historickém centru Kartause Ittingen ve Švýcarsku. V červnu pak soubor odlétá na asijské turné, v rámci něhož opakovaně navštíví Jižní Koreu (recitál v Seoul LG Arts Centre) a poprvé Čínu (Peking) a Taiwan (Taipei a Taichung). Letošní koncertní sezonu zakončí 17. června vystoupením na Smetanově Litomyšli, kde zazní Smetanův Smyčcový kvartet č. 1 e moll „Z mého života“ a Dvořákův Smyčcový kvartet č. 14 As dur.

Komentáře

Harmonie vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČRNadace Český hudební fondNadace Leoše JanáčkaNadace Bohuslava Martinů

 

Naši partneři

Muzikus - magazín nejen pro muzikantyAlterecho - platforma pro současnou hudební kulturu

Chcete inzerovat? Máte dotaz?

+420 266 311 701

Novinky emailem

csenfrdeitptes

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.