neděle, 16. leden 2005

Ojedinělé spojení

Napsal(a) 

Na návštěvníky Cyklu koncertů staré hudby Barbara Maria Willi uvádí, který se za velkého zájmu publika koná od letošního února v konventu milosrdných bratří v Brně, čekalo 13. 10. překvapení v podobě zvláštní prémie. Bylo jí společné vystoupení zpěvačky a houslistky Ivy Bittové a cembalistky Barbary Marie Willi . Program byl pestrým sledem spíše drobných čísel. Nejprve zazněly skladby inspirované tvorbou Janáčka a Martinů, za nimi pak následoval autorský blok. Snad ale nebylo ani tak důležité, co konkrétně bylo nám, posluchačům předloženo, ale jakým způsobem se tak dělo. Obě interpretky po celou dobu produkce živě komunikovaly nejen mezi sebou, ale do dění vtahovaly také publikum v sále. A bylo znát, jaké potěšení jim obojí přináší. Zatímco Bittová se představila v polohách, které jsou jí vlastní a pro ni typické - ať již se to týkalo zpěvu či hry na housle, Willi naopak tímto večerem vstoupila do vod pro ni podstatně méně probádaných. A tak si kromě hry na cembalo vyzkoušela také role zpěvačky, klavíristky, ale publiku udělila například také osobitou lekci němčiny.

Společné vystoupení Ivy Bittové a Barbary Marie Willi opět otevřelo otázku propojování žánrů. A to je vždy záležitost vysoce citlivá. V tomto případě šlo zatím o jednu z prvních vlaštovek a uvidíme, jak se vzájemná spolupráce rozvine v případných dalších projektech. Jisté je, že i přes výrazné individuality, které obě dámy představují, znamená jejich chuť a nadšení rozhodně příslib do budoucna.

Komentáře

Harmonie vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČRNadace Český hudební fondNadace Leoše JanáčkaNadace Bohuslava Martinů

 

Naši partneři

Muzikus - magazín nejen pro muzikantyAlterecho - platforma pro současnou hudební kulturu

Chcete inzerovat? Máte dotaz?

+420 266 311 700

Novinky emailem

csenfrdeitptes

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.