sobota, 19. březen 2005

Nový rok s Václavem Klausem

Napsal(a) 

Z nabídky novoročních akcí jsem si tentokrát vybral koncert Talichova komorního orchestru ve Španělském sále Pražského hradu, jehož se účastnil i domácí pán - prezident Václav Klaus. Večer měl díky dynamičnosti a mládí hudebníků příjemnou atmosféru. Dramaturgie, jež vyšla vstříc standardnímu obecnému vkusu, ničím neprovokovala, nicméně přece jenom něčím potěšila. Ravelova Introdukce a allegro pro harfu s doprovodem flétny, klarinetu a smyčců se totiž nehraje příliš často. Nádherná barevnost Ravelovy partitury hezky korespondovala s bíložlutým nasvícením barokně manýristického sálu. Zářivou perlou však byla hra harfistky Jany Bouškové . Ta se ještě blýskla společně se spolehlivě hrajícím Janem Talichem v notoricky známé Massenetově Meditaci a v Paganiniho Sonatině . Koncert otevřela nepříliš osobitá Mendelssohnova symfonie , jež patří do série raných děl stejného charakteru. Konec pak patřil Sukově Serenádě , v níž mladí muzikanti pod jistým vedením Josefa Suka ukázali, že dýchají na záda našim nejlepším komorním formacím - Českému komornímu orchestru, Pražské komorní filharmonii a Pražskému komornímu orchestru.

Luboš Stehlík

Mým rodným městem jsou Pardubice, kde jsem se učil hrát na housle a violu. Housle a zpěv jsem studoval na Konzervatoři pro mládež s vadami zraku v Praze. V témže městě absolutorium oboru hudební věda na FF UK. Do pracovního procesu vstoupiv ještě před vysokou školou ročním pobytem v Pěveckém sboru AUS. Po skončení muzikologie, kde moji diplomovou práci vedl Petr Eben, nastoupil jsem v roce 1984 do knižní redakce nakladatelství Editio Supraphon. Od roku 1989 jsem působil několik let v Pěveckém sboru Českého rozhlasu. Po jeho vymazání z českého hudebního života  jsem se stal v roce 1994 členem týmu, později šéfredaktorem časopisu Harmonie, který se brzy stal nejlepším tištěným hudebním médiem České republiky. Jsem partnerem manželky nejlepší ze všech, otcem tří dětí a dědečkem (zatím) sedmi vnoučat.

Komentáře

Harmonie vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČRNadace Český hudební fondNadace Leoše JanáčkaNadace Bohuslava Martinů

 

Naši partneři

Muzikus - magazín nejen pro muzikantyAlterecho - platforma pro současnou hudební kulturu

Chcete inzerovat? Máte dotaz?

+420 266 311 701

Novinky emailem

csenfrdeitptes

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.