neděle, 20. leden 2013

Café Creme

Napsal(a) 

Další večer z cyklu cembalistky Moniky Knoblochové Café Creme v kostele sv. Vavřince 21. října byl vzpomínkovým koncertem na soubor Musica viva pragensis, který na české koncertní scéně působil několik let v 60. a 70. letech minulého století. Monika Knoblochová a její hosté – mimo jiné flétnistka Clara Nováková , hobojista Vladislav Borovka , klarinetista Kamil Doležal , houslistka Adéla Štajnochrová , violoncellista Petr Nouzovský , hráč na bicí Daniel Mikolášek – uvedli celkem devět skladeb, které svého času vznikly pro soubor Musica viva pragensis. Všechny pocházely od českých skladatelů a na program se tak vedle známých jmen – Jan Rychlík, Marek Kopelent, Zbyněk Vostřák – dostala i jména autorů dnes už takřka zapomenutých jako Rudolf Komorous nebo Vladimír Šrámek. Celý večer provázela Monika Knoblochová také jako moderátorka – rovněž s hostem, jímž byl z aktivních členů souboru dnes už jediný žijící pamětník Marek Kopelent. Koncert byl dramaturgicky pečlivě připraven a zajímavě koncipován včetně minivýstavy z materiálů dokumentujících jeho téma – fotografií, dobových programů, partitur. (wd)

Wanda Dobrovská

Vystudovala hudební vědu na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy, svému oboru se věnovala na Akademii věd a také jako redaktorka hudební edice nakladatelství H&H (Nová nauka o harmonii od Aloise Háby). Specializuje se na soudobou hudbu, moderuje záznamy a přenosy koncertů, připravuje hudebně-publicistické pořady, píše články pro Harmonii nebo do Týdeníku Rozhlas. Připravuje a moderuje hudební bloky pro vysílání digitální stanice D-dur.

 

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.