čtvrtek, 15. září 2016

Ti nejlepší z Litně 2015 a 2016

Napsal(a) 

Absolventky kurzu 2016 Absolventky kurzu 2016

Jak jsme psali již v tomto článku, s koncem letošního léta se slavnostně uzavřel i 3. rok liteňských interpretačních kurzů, v jejichž rámci prohlubují své dovednosti mladí umělci pod vedením zkušených operních pěvců. Pomyslnou tečkou za posledními dvěma ročníky byl koncert pořádaný pod názvem „Ti nejlepší...“ dne 14. září 2016 v Sále Martinů na pražské HAMU. 

Vedle tří interpretek, které si úspěšně zopakovaly svá vystoupení z Litně 2016 (Eva Kolková, Eva Kývalová a Jarmila Balážová), se publiku představily loňské absolventky kurzu Pavla Mlčáková s Mozartovou Deh, se piacer mi vuoi a Alžběta Vomáčková s Čajkovského Da, čas nastal! Obě jmenované mezzosopranistky podaly výborný výkon, v případě Alžběty Vomáčkové obohacený o odpovídající výraz daný jejími bohatšími zkušenostmi. Kristýna Vylíčilová, rovněž známá z letošní Litně, si tentokrát vybrala jiné číslo, konkrétně Belliniho árii Eccomi in lieta vesta... Oh! quante volte, kterou svým jiskřivě znějícím hlasem zvládla bez nejmenších problémů. Program tentokrát uzavřel duet z opery Lakmé (Léo Delibes) v podání skvěle sladěných lektorek letošních kurzů – Kateřiny Kněžíkové a Markéty Cukrové. O hudební doprovod se i v tomto případě postaral korepetitor pražského Národního divadla Zdeněk Klauda.

Závěrečný koncert pořádaný ve spolupráci s HAMU potvrdil svojí kvalitou smysluplnost liteňských letních interpretačních kurzů a rozhodně je příslibem pro příští ročníky. 

Denisa Valterová

Absolventka Divadelní vědy FF UK v Praze a nadšenkyně pro divadlo, operu a vše s tím související. Pravidelně navštěvuje pražská, mimopražská i zahraniční operní představení. V roce 2016 absolvovala Operní akademii pořádanou Národním divadlem, zaměřenou na kritickou reflexi operního díla. Zájem o operní interpretaci dále prohlubuje jako pasivní účastnice pěveckých kurzů (např. Mezinárodní interpretační kurzy Zábřeh 2015). Zaměřuje se mj. na dílo Richarda Wagnera, od roku 2012 je členkou pražské wagnerovské společnosti. V roce 2013 se jako stipendistka zúčastnila operního festivalu v Bayreuthu. Richardu Wagnerovi a bayreuthskému festivalu se věnuje i ve svých akademických pracích. Je závislá na kávě a ráda nosí vysoké lodičky, i když v nich v Praze nejde moc chodit…

Komentáře

Harmonie vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČRNadace Český hudební fondNadace Leoše JanáčkaNadace Bohuslava Martinů

 

Naši partneři

Muzikus - magazín nejen pro muzikantyAlterecho - platforma pro současnou hudební kulturu

Chcete inzerovat? Máte dotaz?

+420 266 311 701

Novinky emailem

csenfrdeitptes

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.