středa, 28. září 2005

Vyhlídky hradního festivalu

Napsal(a) 

"Dobytí Prahy". Tak polský hudební měsíčník Jazz Forum označil lednový koncert Anny Marie Jopek , který uvedl letošní sérii Jazzu na Hradě. "Nebyl to obvyklý koncert. Muzikanty pozval český prezident Václav Klaus a osazenstvo sálu tvořili z poloviny diplomaté," napsal redaktor Robert Supel. Letní část festivalu končí tento měsíc vystoupením Abdullaha Ibrahima , přípravy na podzim na Hradě však podle organizátorů vrcholí.

Zřejmě úvodem podzimního cyklu bude ansámbl basisty Pavla J. Ryby Mind the Step (recenze HARMONIE 4/05). Soubor, který působí od roku 1991, je kupodivu známější za hranicemi a vydává u slovenského labelu Hevhetia. Jeho posledním počinem je deska Smaller Wounds s hostujícím Polákem Jozefem Skrzekem na piano a moog. Po pražském koncertu se Ryba chystá na třítýdenní "šnůru" po Rusku.

Podle předběžných zpráv by mělo v říjnu na Hradě zahrát trio Roberta Balzara . Jako o hostu kapely se uvažuje o smyčcovém Epoque Quartetu, který loni sklidil úspěch na festivalu České sny. Balzarův koncert je logicky součástí podzimního turné k novému disku Overnight (Sony Music), jež bude poprvé živě představeno 7. června v pražském Lucerna Music Baru.

Petr Vidomus

V Harmonii zakotvil na podzim 2004, kdy si jej na základě reportáže z francouzského jazzového festivalu vybrala jako svou náhradu Petra Konrádová (Petro, díky!). Stal se editorem jazzové rubriky časopisu, což znamená, že pro vás vybírá ta nejzásadnější témata, která hýbou světem tohoto žánru, dohlíží na kvalitu článků a v neposlední řadě sám píše. Do jeho textů se může promítat láska k sociologii, Francii a jazzrocku 70. let. Mimo to má rád dobré víno, cestování a fotografii. Můžete jej znát také coby hlas stanice ČRo Jazz.

Komentáře

Harmonie vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČRNadace Český hudební fondNadace Leoše JanáčkaNadace Bohuslava Martinů

 

Naši partneři

Muzikus - magazín nejen pro muzikantyAlterecho - platforma pro současnou hudební kulturu

Chcete inzerovat? Máte dotaz?

+420 266 311 701

Novinky emailem

csenfrdeitptes

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.