sobota, 26. červenec 2008

Věhlasný trumpetista Chris Botti přijede do Prahy

Napsal(a) 

Chris Botti Chris Botti

V Kongresovém centru Praha se 6. října představí uznávaný trumpetiska Chris Botti - držitel mnoha významých ocenění a spolupracovník řady věhlasných hvězd.

Od doby, kdy vydal své první sólové album v roce 1995, vytvořil sérii nahrávek, které oslovily nejen příznivce žánru z oblasti současného jazzu, ale i popmusic. Ve své tvorbě se neomezuje jenom na jazz, jeho hudbu ovlivňuje také rock nebo klasická hudba.

Botti se narodil v Portlandu, vyrůstal v malém městě v Oregonu a dva roky svého dětství strávil v Itálii. První hudební vlivy se k němu dostaly od jeho matky, pianistky a učitelky hry na klavír. Na trumpetu začal hrát v devíti letech po poslechu nahrávky Milese Davise My Funny Valentine .

K výčtu osobností, se kterými spolupracoval ve studiu nebo na pódiu, patří mimo jiné Frank Sinatra , Andrea Bocelli , Jill Scott , Michael Bublé , Paul Simon , Rod Stewart , Aretha Franklin , Chaka Khan či Bob Dylan . Nejznámější je ovšem Bottiho spolupráce na Sting ově albu Brand New Day (1999).

Za své loňské album Italia byl nominován na Grammy za nejlepší popové instrumentální album. Už o rok dříve ale ocenění získala skladba What Are You Doing The Rest Of Your Life? – opět s hostujícím vokálem Stinga – z předchozí desky To Love Again , a to za instrumentální aranžmá.

Mimochodem právě Chris Botti měl být předskokanem na Stingově pražském koncertu v roce 2004; své vystoupení ovšem musel vzhledem k pracovnímu vytížení odvolat. Snad to tentokrát vyjde.

Vstupenky jsou k dostání v předprodejních sítích Ticketpro a Ticket-Art v cenách od 650 do 1800 Kč.

Chris Botti, Praha – Kongresové centrum, 6. 10. 08

odkazy

Chris Botti

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.