sobota, 27. říjen 2012

Struny podzimu vyvrcholí středečním koncertem legendárního jazzmana Sonnyho Rollinse

Napsal(a) 

Sonny Rollins Sonny Rollins

Už jen několik dnů dělí jazzové fanoušky od vrcholu letošních Strun podzimu , vystoupení legendárního dvaaosmdesátiletého saxofonisty Sonnyho Rollinse . Hudebník, jenž spoluvytvářel podobu moderního jazzu a ovlivnil několik generací svých následovníků, vystoupí v pražské Lucerně 31. října přesně po 30 letech.

Sonny Rollins , muž, jenž stál spolu s Charlie Parkerem, Milesem Davisem, Johnem Coltranem, Maxem Roachem a dalšími velikány u základů moderního jazzu, patří již od 40. let 20. století až do současnosti k absolutní špičce. O stále aktivně koncertujícím jazzovém matadorovi publikum i novináři hovoří s úctou pro jeho přínosk historii moderní hudby a jazzu. O oprávněnosti chvalozpěvů na Sonnyho Rollinse svědčí jeho letošní trojnásobný triumf na Jazz Awards Asociace jazzových novinářů.

Na Strunách podzimu jej doprovodí hvězdná sestava respektovaných hudebníků: kontrabasista Bob Cranshaw , pozounista Clifton Anderson , kytarista Saul Rubin , bubeník Kobie Watkins a perkusista Sammy Figueroa .

Koncert Sonnyho Rollinse bude posledním klasickým, který letošní Struny podzimu nabídnou. Následovat bude ještě 3. listopadu klubová noc Spotlight v Roxy, kde se představí mladí hudební talenti.

Zbývající vstupenky je možné zakoupit na pokladně pražského Národního divadla, v síti Ticketpro a na stránkách festivalu.

Sonny Rollins, Praha – Lucerna, 31. 10. 12

odkazy

Struny podzimu

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.