čtvrtek, 9. říjen 2008

Struny podzimu pokračují s izraelskou písničkářkou Chavou Alberstein

Napsal(a) 

Chava Alberstein, foto Struny podzimu Chava Albersteinfoto: Struny podzimu

Respektované izraelské písničkářce a skladatelce Chavě Alberstein patří další z koncertů festivalu Struny podzimu . Na koncert, který se uskuteční tuto sobotu v pražském Rudolfinu, si přizvala také české hosty, mimo jiné Karla Holase a Radka Pobořila ze skupiny Čechomor , kteří ji doprovázeli i na jejím albu Lemele .

Chava je ve své tvorbě inspirována východoevropskou lidovou hudbou, tradicí amerických protestsongů 60. let i šansonem. Tyto inspirační prameny však překonává její charakteristický vokální projev v hebrejštině i jidiš, díky kterému je Chava alespoň pro středoevropské publikum jednoznačnou vyslankyní izraelské hudební kultury.

Vedle členů Čechomoru Chavu Alberstein doprovodí ještě perkusionista Avi Agababa , kytarista Oved Efrat a český kontrabasista František Raba .

Vstupenky na koncert je ještě možné zakoupit ve Festivalovém informačním a předprodejním centru v pokladně pražského Národního divadla a v síti Ticketpro.

Chava Alberstein a hosté, Praha – Rudolfinum, 11. 10. 08

odkazy

Struny podzimu

Komentáře

Harmonie vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČRNadace Český hudební fondNadace Leoše JanáčkaNadace Bohuslava Martinů

 

Naši partneři

Muzikus - magazín nejen pro muzikantyAlterecho - platforma pro současnou hudební kulturu

Chcete inzerovat? Máte dotaz?

+420 266 311 701

Novinky emailem

csenfrdeitptes

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.